Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #52000 üzenetére

    Hát nem tudom ez miben hasonlít az LG témára, de mind 1.
    Csak az elv miatt írtam. Az tud 100/120Hz-et, de nem tudod meghajtani vele.
    Ez meg tud 3D-t, csak nem küldi ki a kimeneten. :D

    Az 1.4 pedig bőven elég a 3D-hez, pláne ha valójában 2.0a-s a HDMI a lapon. De nincs kizárva, hogy HDMI vezérlőchip probléma, de ilyenről még nem olvastam natív HDMI portok esetén.

    Ha az 1.4 tudja akkor tudnia kell. Ebben nem vagyok biztos, de simán lehet, hogy igazad van.
    Wiki az 1.4-hez is ír frame packed mód támogatást, de az 1.4a-hoz írja ezt:
    HDMI 1.4a was released on March 4, 2010, and added two mandatory 3D formats for broadcast content, which was deferred with HDMI 1.4 pending the direction of the 3D broadcast market.[106][107] HDMI 1.4a has defined mandatory 3D formats for broadcast, game, and movie content.[106] HDMI 1.4a requires that 3D displays implement the frame packing 3D format at either 720p50 and 1080p24 or 720p60 and 1080p24, side-by-side horizontal at either 1080i50 or 1080i60, and top-and-bottom at either 720p50 and 1080p24 or 720p60 and 1080p24.[107]

    A 2.0 sajnos nem játszik ilyen szempontból, ha fizikailag ki is megy a jel rajta (4k pl), az egy hekkelés. Ettől még sw oldalról 1.4-nek látszik mindkét irányból a kapcsolat.
    Szóval ha az 1.4 nem támogatja az adott 3D módot akkor hiába megy ki force-olva, lehet, hogy az egyik oldal nem kezeli.
    Írtam már, hogy ki tudtam küldeni az az elcs*szett felbontású képet fizikailag pedig az tuti nem része a szabvány HDMI-nek, 1.4-en sem. A TV detektálta is,hogy ez 3D jel (tehát azon az oldalon menne... ha fizikailag 3D képet kap, leszarja milyen HDMI verziós kimenetről kapta a jelet.)
    Itt viszont a másik oldalon nem volt kezelve: a Win ezt nem 3D képként kezelte, 2D képet küldött ki frame packed módban.

    Ez biztos, hogy kompatibilitási gond, fizikailag meg bármi kimegy a Giga lap HDMI-jén amit a 2.0 elbír.

    szerk: A win10 fullos, előtte ment a 3D. Azzal lehet gond esetleg, hogy reinstall hiányában elcsesződött valami. Mivel kiszedtem a H110+G4600-at és betettem alá az A320+200GE-t. Persze driver clean volt pár darab, látszólag nem maradt szemét az Intel után.
    Úgysincs még fent az őszi frissítés, lehet, hogy azt ráengedem kíváncsiságból, a nagy update-ek kb. a teljes win-t újrarakják.
    Meg közben megkérdezem végre a gyártókat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák