Új hozzászólás Aktív témák

  • pepke

    csendes tag

    Kedves Prohardver Tagok!
    A segítségeteket szeretném kérni. Kb. nulláról (se HW se szaktudás) szeretnék felépíteni itthonra egy "média szervert". Amit tervezek venni az egy LCD (nem feltétlen smart) TV + valamilyen média szerver + valamilyen hangrendszer.

    Már elég sokat googleztam, de olyan leírást sajnos nem találtam, ahol ez a téma egyben lenne kezelve, az alapoktól. A fogalmakat már nagyjából értem, de egyelőre még olyan döntő kérdéseket sem látok át, hogy HTPC/NAS/Chromecast/AndroidTV/AmazonFire/PS3/stbstb. vagy mi lenne a megfelelőbb, kérlek segítsetek :)

    Amit hardver téren szeretnék:
    - tárhely és szerver, amin videókat, zenéket, fényképeket tárolnék (~2TB HDD + 250GB SSD áll rendelkezésre)
    - éjjel nappal távoli fájl elérés (pl. FTP)elérhető legyen, alacsony áramfogyasztással, halk működéssel
    - erre kötném direktbe a TV-t, (valamilyen jóféle) kábeles megoldással
    - Etherneten a routerbe is bekötném
    - HD (esetleg később 4K) képes film és zene lejátszás
    - Wifin keresztül több eszköz (andorid phone, win7 laptop) is elérje és tudjon onnan streamelni (Egyszerre max 2 stream szál)
    - ha elkezdek nézni egy filmet a TV-n és leállítom, akkor jegyezze meg és tudjam folytatni egy másik eszközön ugyan onnan (KODI vagy PLEX tud ilyet?)
    - telefonról/laptopról is lehessen wifin tükrözni képet a TV képernyőre

    Képes egy jól kezelhető HMI felületet futtatni:
    - azonnali film lejátszás letöltés közben is (mint a popcorn.tv)
    - torrent és egyéb alap programok telepíthetőek legyenek rá (androidot és windowst ismerem)
    - még jobb, ha beépítetten kezel online TV és streaming csatornákat (TV előfizetésem nincs, tudtok jó online csatorna gyűjtéseket ajánlani?)
    - lehet rá tenni web böngészőt AD blockerrel

    A tervem az, hogy nem smart TV-t veszek, és az emiatt "megspórolt" pénzt költeném a média szerverre, ami várhatóan többet tudna, mint a Smart "funkció" a TV-n. Nagyságrendileg 20-40k HUF között tudnék rá szánni.

    Ugyanitt a TV-re és a hangrendszerre is nagyon szívesen várok javaslatokat, bár tudom az egy másik fórum, de csatlakoztathatóság/kompatibilitás szempontjából szívesen kezelném együtt.

    Van a fentek között valamilyen igény, ami jelentősen dobná a költségeket?

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák