Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz etomcat #28955 üzenetére

    Én nem vennék több okból sem:
    1. Kb. minden alaplapon állítható az órajel lefelé, így leszabályozhatod órajellel.
    2. A TDP limit is állítható szokott lenni, így az órajelet hagyhatod is akár és mehet le 65W TDP-re.
    3. Ha olyan lapot választasz, amin feszültséget is lehet állítani akkor azt általában elég jól lehet csökkenteni és így maradhat az eredeti teljesítmény -10-20W-tal amivel simán meg lehet közelíteni a 65W-ot.

    szerk: Ja és a legfontosabb! Az Intel jelölése TDP osztályt jelent. A 84W-os kategóriában egy csomó i5 kapható kisebb-nagyobb órajellel. Egy kisebb órajelű eleve nem fogyaszt annyit.

    Pl. nekem Ivy G2020-am volt, ami 55W TDP ugyanúgy mint egy jóval erősebb i3-3240 is pl. Természetesen nem is fogyasztott annyit. Összesen az egész gép fogyasztott 35W-ot cpu terhelés alatt (az igp mondjuk nem volt terhelve közben, de azzal együtt sem lett volna több kb. 45W-nál, de ez a teljes gép).
    A Haswellek mondjuk jobban kihasználják a TDP limitet. A G3420-am (ami kicsit erősebb a G2020-nál) már simán felfutott szerintem csak a cpu 45-50W-ig (53W a TDP-je).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák