Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz BullZeye #24133 üzenetére

    Szerintem semmit nem kell állítani. Az asztal menjen 60Hz-en (1080p60). Majd a lejátszó szoftverben kell beállítani, hogy az váltson 24 Hz-re (értsd 23.976), pontosabban a képkocka sebességre. AMD-vel ez működik, mind a PDVD-vel és XBMC-vel is (TMT nekem sosem működött, próbáltam több verzióját is).
    Egyedül annyit kell tenned, hogy XBMC-ben beállítod, hogy melyik képernyőt használja, a másikat meg sötétítse el. PDVD-ben, már nem emlékszem ki lehet-e választani a lejátszási képernyőt, de teljesen jól kapcsol az is 24Hz-re. XBMC-vel egy hónapja épp egy ilyet próbáltam, DVI monitor (1440x900) és TV (erősítő) HDMI-n, egy HD7790-as kártyán. Az Eyefinity-t én nem használtam, ki volt kapcsolva, egyedül az asztal volt kiterjesztve és a DVImonitor volt az elsődleges. XBMC jó volt, igaz nem 3D-t játszottam le, de 24Hz-es filmet.
    PDVD-t ha nem lehetne kiválasztani melyik megjelenítőn játszon le, akkor simán át kell húzni a kiterjesztett asztalon a TV-re....
    Az asztal nem használnám 24Hz-en, nem arra való.

    A kábelt le tudod tesztelni, ha 1080p60-ban játszol a gépen v. teljes képes pl. youtube videót játszol le (csak hogy legyen vmi változó tartalom a képen), ha ez nem akad és nem csíkos, akkor nem a kábel a rossz. Korábban épp ezt fejtegette valaki, 24Hz frame by frame nincs akkora sávszélesség mint a 60Hz...

    szerk: megjegyezném még, hogy nekem a PDVD, gyakran elfelejtette a beállításait, pl. passthrough hang és azt is, hogy képkockasebességre kapcsoljon és gyakran a feliratot is kitette kikapcsolhatatlanul..., mindezt úgy, hogy admin-ként volt indítva és mégis csak többszöri beállításra mentette el ezeket...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák