Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    Egy pár hónapja pénzszűkében eladtam a médialejátszót, és jövő év elején új ketyere után néznék. A napokban felmerült bennem, hogy lehet nem médialejátszót vennék, hanem építenék egy HTPC-t. Mivel nem foglalkoztam tartósan a témával, lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban. XMBC-nek is most kezdtem utána olvasni...

    Először az igényeim:
    - normál és 3D mkv lejátszás külső/belső merevlemezről
    - BD és BD3D lejátszás eredeti lemezről
    - kadenciahelyes lejátszás
    - HD hangok lejátszása
    - XMBC-t úgy szeretném indítani, egyből az induljon, mintha nem is lenne Win rajta, tehát egy médialejátszót szeretnék magamnak építeni
    - a médialejátszáson kívül még 1 dolog: torrentkliens kezelés. Tehát letöltés (a torrentfájl letöltéss nem fontos, azt hálózatról is rá tudom juttatni, csak legyen kliens, ami megnyitja), feltöltés, és utána a fájlműveletek (átnevezés, áthelyzés...sbt.) de ez is megoldható akár hálózaton keresztül is, esetleg ritkán YT.
    - Távirányítós (lehetőség szerint Harmony) és e mellett bill+egér vezérlés
    - Lényegében a korábbi médialejátszómat és a jelenlegi 3D BD lejátszót szeretném egyben kiváltani úgy, hogy ne a notin kelljen töltögetni, az minél kevesebbet menjen

    Kérdéseim:
    - ez így megoldható egyben? Mert úgy olvastam, hogy az XMBC-vel nem lehet BD-t lejátszani, illetve nem tudom, hogy ha egyből indul az oprendszer "helyett" az XMBC, akkor a torrentkezelés még belefér-e?
    - milyen HW elemek kellenek ehhez? Mennyi ramot igényel egy ilyen gép (bár ez nem tétel, gondolom a 8 Gb-től nem lesz baja... :) ), ami inkább lényeges, hogy milyen proci/alaplap páros lenne elég erre? Nem szeretnék elszállni, tényleg csak erre kéne
    - méretben egy normál erősítő mérete optimális lenne, szerintem abba a normál ATX is belefér még

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Új hozzászólás Aktív témák