Új hozzászólás Aktív témák

  • durkonorbi

    tag

    Sziasztok!

    Én is beszámolok egy olyan csendes/energiatakarékos, de használható erejű PC-ről, amit most csináltam ... a fontossági sorrend ez volt: csendes>erős>energiatakarékos ...

    A gép már eddig is ment, de plussz cuccokkal, vízzel stb ... de ugy döntöttem, nincs ennyi mindenre szükség, igy a következő cuccok maradtak:

    alaplap: ASRock ALiveNF6G-DVI (dvi porttal, mert az kell a TFT-nek, sajna a hálózat nagyon zajos erre, igy dsubról gyengén vibrál a TFT :( )
    Benne egy X2 4400+ Brisbane (4-11X szorzó CNQval), plussz 1 GB 800MHZ DDR2 ram, integrált HD audio a lapon (meglepően jó minőségű!!!) és egy pinnacle TV Tuner ... dvd író stb ... a táp egy FSP táp, nem túl erős talán 250W-os, de igazán jó minőségű, de nem is kell nagyobb, mégcsak fel sem pörgött soha a venti ugy, hogy hallható legyen .... Két venti megy a gépben: egyik a tápban, a másik pedig a "procin" ez ugy néz ki, hogy végy egy normál amd 939-es alubordát, fogasd fel ügyesen a procihoz (kis barkács) majd erre egy 8 cm-es 5V-on járatott venti -> semmi hang, átlag negyvenpárfokos proci ... a gyári delta venti rajta nagyon erős ugyan de susogós, még 5V-on is, erősen rezonál ...

    Ja és persze ez eddig még meg volt korábban is a vízzel, de most elűztem a fő zajforrást, egy 400GB-os seagate desktop winyót is, nem kellett ekkora, helyére jött egy 250-es toshiba sata2 notivinyó, amit polifoam vázba ültettem-> no rezonancia :) átlag 38-40°C!

    Igy született egy olyan halk gépem, ami mellett a router is hangosabban nyöszörög! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák