Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Findzs

    addikt

    válasz Parci #5004 üzenetére

    Tegnap megjött ki is próbálgattam:

    Műanyag kofferben érkezett. 1 flexibilis szárral, 2 egy forma, 3 különböző befegó patronnal.
    Más nem is volt a kofferben. Ennyi pénzért ez is korrekt. A flexibilis szárat úgyis lehet használni hogy a gépet lerakjuk nem kell feltétlen gép akasztó hozzá.
    Egy extol géppel tudtam összehasonlítani nekem olyan van.
    Illetve a melóhelyen dremel 3000 -esek és az akkus változatok vannak. (bár én nem használtam a dremeleket más részlegen voltam de 1-2x volt már a kezembe)

    Nagyon kulturált a hangja és a tengely forgása. Nem érezni rázkódást csak maximum fordulaton de akkor se vészes. Ellenben az extollal amibe bármilyen szerszámot berakva közepes fordulaton már rázkódott. Ugyanazzal a szerszámmal a handy teljesen nyugodtan jár.
    Ezt amúgy nem is értem mert az extol tengelye sem ütött. :U
    A reteszelő gomb is korrekt és mivel a tengelyen 2 bemarás van igy pici mozdulat után már reteszel is. Az extolban 1 bemarás volt a tengelyen kicsit kényelmetlenebb volt a gomb használata emiatt.
    A flexibilis szárba fogott tartozék sem üt, szépen egyenletesen forog. A felxibilis szárban található tengelyt nem árt műszerolajjal megolajozni mert gyárilag nem sok van rajta.
    Erő van benne. Egy dremel 6,4 mm es egyenes maróval 4-5 ös fordulatszámon (6 os a max) fenyődeszkába gond nélkül bele lehet tolni 3-4 mm mélyen. Az extol max 2-2,5 mm nél már kínlódott max fordulaton.
    Vaskosabb mint az extol férfikézbe való.
    Azt ki merem jelenteni, hogy egy dremel 200 astol jobb. A 3000 es szintjén van simán.
    A cégnél vékony alut sorjáznak a dremelekkel fél évenként 1-2 meg szokott halódni. Nem tudom, hogy olyan körülmények között ez meddig bírná.

    Természetesen szétszedtem:
    Semmi extra. Számomra ismeretlen por védett 2 csapágy, vaskos álló és forgórész ( az extolhoz mérten).
    Semmi nem lötyög, kotyog, minden korrekten illeszkedik.




    Az utolsó képen látszik, hogy a gép címkéjén elírtak egy 0 át 3500 as fordulat :)

    Ennyi pénzért szerintem jelenleg nincs jobb ilyen gép a piacon. Jó vétel volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Új hozzászólás Aktív témák