Új hozzászólás Aktív témák

  • Percy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár szóban leírnám a tapasztalataimat a Sapphire Gearbox-ról, hátha a vásárlás előtt állóknak hasznos lesz:

    Egy Dell XPS 15 7590-el használtam, amiben egy Nvidia 1650 található. Teszteltem RX 480, 1070 és 5700XT-vel is. Ahhoz, hogy használni tudjam ki kellett kacsolni a laptop saját VGA-ját, a kettő együtt nem működött. 3D Mark tesztek alatt nagyon szép eredményeket produkált, gyakorlatilag az asztali teljesítménél 17%-al kevesebbet csupán. (Az RX480 kb ugyanazt tudta, minta a laptop saját 1650-ese.)

    A fekete leves akkor jött, amikor a COD Modern Warefare-el próbáltam. A menüben minden rendben volt, azonban játék közben, bizonyos pályarészeken, kifejezetten a városban 39-42 fps-re esett le a képkockaszám az Rx 480-al is, a 1070-el is és az RX 5700XT-vel is. Más részeken (többnyire kevésbé zsúfoltakon) az erősorrendnek megfelelően 70 / 90 / 100 FPS-eket kaptam. Hiába állítottam a grafikát minimumra a városban mindig maximum 39-42 fps volt. Az igazi meglepetés ekkor jött: HA downclock-oltam a VGA-t , akkor sem változott semmit az FPS. Mindemellett az RX480-al megegyező, laptopba épített mobil 1650, a városban is hozta a fix 60fps-t.

    Sok olvasgatás után, arra a hipotézisre jutottam, hogy talán az adatátvitélvel lehet a gond. Jó tudni azt is, hogy a 40Gbps-es Thunderbolt 3 a PCI-E-nek csak 22Gbps-et ad, ezért is van a maximális 2,76GB/s és PCI-E X4-es adatátvitel.

    Tettem egy próbát az asztali gépemmel: Ryzen 3600, 32GB Ram, 5700XT. Az RX 5700XT-t egy PCI-e 4X-es riser-en keresztül szereltem be. Ez a konfig, 100 fps-t produkál alaphelyzetben, ellenben a riser-el ugyanúgy 39-42 fps-re csökkent az képkockaszám a COD-ban.

    videó

    Más játékban nem volt ennyire észlelhető: a World of Tanks, a Jedi Fallen Order szuperül mentek, de például a Mass Effect Androméda-ban is megfigyelhető volt hasonló jelenség, csak ott az alja 50-52 fps volt (Rx 480-al és RX5700XT-vel is).

    Sajnos nekem úgy tűnik, hogy a nagyobb igényű játékok, már nem jóval többet sávot igényelnek, mint amit a TB3 nyújt. Nektek mik a tapasztalataitok?

Új hozzászólás Aktív témák