Új hozzászólás Aktív témák

• VinoRosso

veterán

válasz ROBREGGAE #557 üzenetére

Gagyi még mindig a stamina modellje a játéknak. Amíg nem megy le a stamiája a játékosnak pirosba addig lehet vele futni sprintben akár 10 percig is, de ha le is megy pirosba akkor is ugyanúgy sprintben fut végig csak lassabban. A valóságban egy ember 1-2 sprintet tud futni, azt is max 40-50 méteren max sebességgel, utána drasztikusan lassul minden mozgása és kell 2-3 perc, mire 'újratöltődik'. És ezt nem annyira bonyolult implementálni, hogy bármi technikai akadálya lenne annak, hogy ilyenre csinálják meg a játékot.

De a legnagyobb baj. hogy az egyensúly a támadó és a védekező képességek közt olyan szinten el van tolódva a védekezés javára amennyire talán soha nem volt. Szinte akármikor laddaszerzést nyom valaki rögtön elveszíti a labdás játékos a labdát. Ha meg nem azon lerí, hogy valami script. Olyanok, hogy 20 méterről sprintben fut a védő a labdát vezetőre szemből, a labdás játékos akkorát rúg a labdába, hogy a föld körüli pályára állna, aztán mégis ott marad a védő labdán úgy, hogy egy méterre nem pattan el hanem rögtön vezetgetni is tudja, mindezt 60-as ball controllal meg dribblinggel. Kirúgni viszont meg még felszabadítással se tudja időben, mert a labdát vesztő csapatból valaki ugyanúgy sprintben 2 másodperc alatt odalép, miközben a felszabadíani készülő játékosnak 3-4 másodperc kell a labda elrúgásához, mert úgy készül fel rá mint Tsubasa kapitány az aquila lövésre, toporog 10 percig mint a fosó galamb meg még 10 perc mire a lábát lendíti.

Emiatt oda-vissza labdaveszések/labdaszerzések tömkelege a játék, a csapatok a labdát gyömöszölgetik egymás közt amíg a játék úgy nem dönt, hogy valamelyik félnek gólt kell rúgnia. Akkor a védők szétfutnak a szélrózsa minden irányába és megnyílik a lehetőség a gólszerzésre, de legtöbbször az is valami nokli, odaüti a kapus az ellenfél támadójának a lábára, vagy öngól.
    Elképesztő, ahogy egy jó játékból relative rövid idő alatt valami ennyire eltorzult kreténséget hoztak össze.