Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    Sziasztok,

    Írni akartam Verbatim DVD-t, -R-eset, ezt a narancssarga 16x-osat, de olvashatatlan lett rajtuk pár file. Néztem a másik, kettővel feljebb említett topicot, és láttam a szomorú tapasztalatot, hogy manapság már semmi sem a régi. Azért megkérdezném, hogy a rossz alapanyagon kívül mi más okozhatja még a rontott írást, amire esetleg nem gondoltam?

    Ritkán írok DVD-t, évente 1-2 alkalommal, úgyhogy az íróm, ami Plextor, nincs agyonhasználva. Talán be sem porosodott, mindenesetre nem szedtem szét, hogy pucoljam, eszközöm sincs hozzá (de amúgy is ritkán használom, bár lehet, hogy ez pont hátrányos). Az IDE-kábelt megigazítottam, nem volt kilazulva, és amúgy azelőtt nem rontott lemezt (szép is lett volna!). Régebben megírtat vagy DVD-filmet jól olvas, tehát az sincs, hogy pl. csak az írás megy, az olvasás nem (igaz, tavalyi Sony +R-esnél az egyik filmnél kicsit szaggatva seek-el, de alapvetően működik).

    Neróval próbáltam írni, ez egy 6.3.1.6-os, ha jól emlékszem. 2007-ből származó +R-es Verbatimot teljesen jól megírt (ugyanaz a fajta tokos), de a 2008 végén vett -R-est elrontotta, és a most frissen vett ugyanolyat is (először azt hittem, régi a lemez, és nem tett jót neki, hogy majdnem 3 évet állt).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák