Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Schaf #9339 üzenetére

    Elég régóta readonly vagyok itt, szeretnék jövő tavasztól aktívan drónózni, tanulok, olvasok. Ősszel voltam élő tanfolyamon, most csinálom az onlinet a vizsgához, felügyelet alatt reptettem több drónt is, fizikailag nem vagyok hülye hozzá, abszolút szabálykövetően szeretném csinálni, tökmindegy, a lényeg az, hogy ez az ábra pont fb-n is most jött velem szembe, és elnézést, értelmes embernek tartom magam de f*ngom nincs mit akar ez mondani.

    Van a TOW/TOM ami két, különböző végű de egyszínű vonallal össze van kötve, ez benne van egy szürke dobozban, amelyik doboz amúgy semmi mást nem tartalmaz pluszban, és oda van írva hogy MTOW/MTOM, és még ez is benne van egy piros dobozban, ami amúgy semmi mást nem tartalmaz pluszban, és oda van írva hogy UA tényleges terhelhetősége. Aztán csoda hogy értetlenek az emberek? :D :U

    szerk: amúgy minden mást amit írsz és mondani akarsz azt úgy gondolom értem, de pont ez az ábra szerintem borzasztó.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz forceberg #9353 üzenetére

    Maguk a fogalmak megvannak :) Az ábrára reagáltam, hogy nekem mint aki csak 3-4 hónapja követi a témát, vagy ha valaki ezt most látja először, ennek az ábrának - szerintem mint laikus - 0 értelme van ezen fogalmak megmagyaráza szempontjából :K

    Mint ahogy egyébként - és minden féltől elnézést hogy amatőrként beleszólok - ennek a vitatkozásnak is.

    Hogy kinek van igaza, szintén kezdőként, f*ngom nincs, mert egyik oldalról sem láttam egy egyszerű "jogszabály ezt írja - idézet - -> gyakorlatban ezt jelenti, PONT" hozzászólást (ha volt már, akkor sorry). Oszt' akkor így készüljek vizsgára... :U

    De ez a végtelen thread - kívülállóként - nekem nem úgy néz ki hogy valaki hülyeséget mond és a másik fél reagál hogy értsd már meg, hanem két full ellentétes vélemény ütközik megállás nélkül.

    Amúgy amikor a légtér videóit megnéztem, pont ugyanez volt az érzésem az élő oktatás után, tök új és más információkat kaptam (vagy legalábbis értettem meg belőle) - akkor most kinek van igaza... jó ez így :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Timer #9368 üzenetére

    Pont, mint autóval, igazoltatásnál. Ugyanis vannak ennél fontosabb dolgaik is, szvsz, és még azzal se haladnak.

    Kicsit off, kicsit meg nem, de ezt a dolgot egyébként sajnálom, mármint hogy nincs kapacitás ellenőrizni és büntetni, területtől függetlenül.

    Vannak ugye jogszabályok, amiket nem ajánlás, meg jóvanazúgy, meg senki nem nézi szinten kellene betartani. Vagy ha nem tartjuk be akkor nem a rencert kell szidni. Ha meg nem tetszik, akkor fel kell terjeszteni hogy változtassák meg.

    De fb-n is kb. az arcoskodás megy a drónosok közt, szó szerint le volt írva egy ködöt felülről fotózós posztnál (VLOS vajon mi?), hogy "na ehhez mit szóltok jogkövetők".

    Minden tiszteletem azoké akik biztonságosan, évek óta repülnek, tudnak mindent amit kell, de ettől függetlenül nem tudok azonosulni a "senki nem nézi, akkor csinálhatom" mentalitással, én meg majd rágjam a körmöm ha fél év tanulás után majd meg merem venni az első drónom, és majd a 30 napra előre lefoglalt légteremben én szálljak le és harcoljak pistikével aki megvette a teszkós drónját és ugyanott akar repkedni, mert ő azt hallotta azoktól, akik évek óta így repülnek, hogy úgyse kapják el? Hát a ....

    Minden szabályt be lehet tartani ha megvan az akarat, csak azért van bennünk a sz*patás érzése, mert kb. mindenhonnan az ömlik hogy ez nem számít, és a legszomorúbb hogy igaz is...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák