Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jFox

    őstag

    válasz Kovatis #41 üzenetére

    Sziasztok!

    Ez a set-top-box kérdés engem is érdekelne! Kinéztem egy ilyet : Alcor HD-2000
    De most ezen elkeseredtem, hogy a Digi kábelhez nem lesz jó, mert csak DVB-T-s. :( Uh. ha valaki tud egy nem drága STB-t DVB-C -hez a ne tartsa magában! :K
    Egyébbkén ilyen TV-m van :Sony Bravia KDL26-B4030 MPEG2 tunerrel és nekem sem sikerült egy árva digitális adást befognom. :O

    Azért érdekelne az is, hogy miért jó az, hogy két külön szabvány van a kábeles és a sugárzott rendszerekre?

    mod: keresőből találtam ide, lehet hogy már okafogyott a kérdésem. Ez esetben sorry. :R

    [ Szerkesztve ]

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • jFox

    őstag

    Sziasztok!
    Nem nagyon vagyok benne ebben a digitális TV témában ezért lehet hogy láma a kérdésem:

    Nekem olyan tv-m van ami nem tudja DVB-C-t de van benne digitális tuner. (Legalább is át lehet váltan digitális-ra) Egyik ismerősömtől azt hallottam, hogy lehet kapni valamilyen kártyát, amit ha bedugunk a tv-n levő PCMCIA slotba akkor alkalmas lehet a DVB-C vételére.
    Valóban létezik ilyen kártya, vagy csak félreértett valamit az ismerősöm?
    Egyáltalán mire való ez a PCMCIA slot? Meg van még egy olyan nyílás is a TV-n, amiben bele megy egy Sony MS kártya. De ha bele dugok egyet, nem történik semmi. :( A leírásban nem írnak semmit ezekről a slot-okról.

    A TV típusa Sony Bravia KDL-26B4030

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • jFox

    őstag

    válasz csiki52 #3339 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, sejtettem én is, hogy nem ilyen 1szerű a dolog. Csak jó lett volna ha megúszhatom az STB-t. (Már így is annyi minden van a TV alatt: DVD, konzol, htpc.)
    DIGI van nálam is ezért lenne jó ha már LCD tv-m van HD-ben nézni amit lehet, de 30k-t sajnálok a box-ért, meg helyem sem nagyon van hova tenni. (tudom, hogy lehet bérelni is de azt sem akarok.)
    Esetleg nem tudtok valamilyen PCI vagy USB kártyát ajánlani, amit kapni itthon is? Azt jól beletenném a htpc-be és megoldódna a gond.

    Egyébként azt sem értem miért kell külön szabvány a földi és a kábeles sugárzásra. :F
    Ugyan az megy mint régen: a normál tuneres tv-kel nem jött minden adás a kábelen, csak a kábeltuneres tv-kel. Ha már új szabványt hozunk be nem lehetett volna ezt a problémát feloldani? Sőt még tetézték is, mert a "normál" T-s tuneres tv-kkel nem jön semmi kábelen, hiába tudja az MPEG4-et, vegyél hozzá box-ot vagy bérelj a szolgáltatóktól. :W

    Az MS kártyahelyre visszatérve, próbáltam rámásolni képeket, és úgy bedugni a TV-be, de nem történt semmi. A menüben is keresgéltem, de nem találtam erre utaló menüpontot. :F
    Lehet egy szoftver frissítés segítene rajta?

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • jFox

    őstag

    válasz RZozo #3346 üzenetére

    Köszi, megnéztem. :R (Ez a PikPakPont-os szállítás nagyon teccik! :C)

    zhagyma: De ha jól tudom ugyan azt a frekvenciasávot (UHF) használják az átvitelre, akkor miért lenne más? (Meg az antennától is kábelen megy a jel TV-ig. :F)
    És ha jól tudom a Digi üvegszálon juttatja el a jelet a lépcsőházakig. Abban meg csak nem érik zavarok a jelet. (Vagy csak net jön üvegszálon?)

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • jFox

    őstag

    válasz zhagyma #3348 üzenetére

    Huh! :Y Hát nem gondoltam, hogy ennyivel megbonyolította a digitális adás a sugárzást. (Az autóban TV-zés eszembe sem jutott...:B) Így már érthető.
    Tehát a C-s az elvileg egyszerűbb tehát olcsóbb. Gondolom emiatt jött létre.
    De akkor miért kerül többe-egy C-s box, TV kártya mint egy T-s....? :O (ez csak költői kérdés, tudom, hogy az árképzés nem feltétlenül függ össze az előállítási költséggel.)
    Mindenesetre köszönöm a szakértő válaszaidat. :R

    [ Szerkesztve ]

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Új hozzászólás Aktív témák