Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sephora

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár napja kötötték be hozzánk a Digi TV műholdas egységet, 2 db TV-re 2 db beltéri egységgel.
    Szomorúan tapasztaltam, hogy csak úgy tudok felvenni a dvd felvevővel, ha közben nem váltok csatornát. Arról nem is beszélve, ha például felveszek valamit, akkor nem tudom a másik dvd-t használni, mert valamelyik jel zavarja képet.
    Felhívtam az ügyfélszolgálatot, a kollega lepattintott, hogy a Digi Tv csak a csatornák hozzáférését biztosítja az előfizetők számára, az én technikai problémámmal nem tudnak mit kezdeni.
    Nő létemre sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz, így jól jött volna a segítségnyújtás. Ezért fordulok hozzátok…
    Kérdéseim:
    Olvastam, hogy vannak dual beltéri készülékek és ha jól értelmezem, akkor ezzel a készülékkel megoldható az, hogy csatornát válthassak miközben felveszek dvd-re?
    Ha az egyik beltéri egységet rákötöm a TV-re a másikat a dvd felvevőre, így szintén meg tudnám oldani a problémát? De akkor kellene egy 3. beltéri egység a másik TV-re…

    Előre köszönöm a választ!

  • sephora

    csendes tag

    válasz Dízeles #7236 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm, hogy válaszoltál!
    A TV-ből nekem egy ehhez hasonló pöckös végű fekete kábel megy a felvevős dvd "RF out to TV" lyukába.
    Ez a felvevős dvd meg össze van kötve a TV-vel egy scart csatlakozóval.
    A felvevős dvd másik scart lyuka pedig a sima dvd lejátszóval van összekötve.
    A beltéri egységbe került a coax-os antenna vég, valamint a beltéri egységből egy 3-as elágazású (piros, fehér, sárga) jack dugós kábel lett a TV-re kötve.
    Arra már rájöttem, ha a TV-ből ezt a 3-as jack-et átdugom a felvevős dvd-be, akkor tudok felvenni.
    Így néz ki jelenleg a helyzet.

    Tehát a coax-os antenna kábelt dugjam át a dvd-be, ami most a beltéri egységben van? (mert eredetileg az volt a TV-be dugva...)
    Nagyon köszönöm a segítséget, ha visszaírsz!

  • sephora

    csendes tag

    Sziasztok!
    Köszönöm a segítséget. Most hétvégén fogom összedugni a rendszert, kábelt kell még vennem. Majd írok, hogy sikerült.

  • sephora

    csendes tag

    Dízeles & Rick4!

    Bocs, hogy csak most írok, de közbejött egy TV vásárlás is, illetve úgy döntöttem, hogy a Digi mellett megtartom a T-kábeles előfizetésemet egy alapcsomag erejéig.
    Fontos szempont volt, hogy tudjak dvd-re felvenni, és közben másik csatornát nézhessek. Amikor rábólintottam a Digire, nem tudtam hogy ennek technikai akadályai vannak!
    És szerettem volna a T-kábeltől is megszabadulni… ez ugyan nem jött össze, de sikerült összehozni a két rendszert.
    Az antenna kábelt kellett egy kicsit átvariálni és meghosszabbítani, hogy meglegyen a külön szára a Diginek és a T-kábelnek.
    A felvevős dvd és a sima dvd scarttal lett összedugva, a beltéri egységből jövő 3-as elágazású jack visszement a TV-be a felvevős dvd-ből. A TV-n a scart sávon jön be a két dvd jel, ha Digit kapcsolok, akkor a TV-n az AV-re kell átváltani.
    Alapjáraton a T-kábeles csatornákról így fel tudok venni és közben nézhetek Digi csatornákat.
    Ha fel akarok venni a Digi-ről, akkor a sima dvd-be bedugott scart-ot átdugom a beltéri egységbe.

    Köszönöm a segítséget és a tanácsokat!
    Üdv,
    sephora

Új hozzászólás Aktív témák