Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gilberto

    aktív tag

    válasz sam63 #630 üzenetére

    Most beszéltem a központtal,de már nagyon bedurrant az agyam. Ordibáltam a központossal. Megint kaptam telefon számot,de nem megyek vele semmire mert nem veszi fel senki. És még mondja,hogy legyek türelemmel.

    OFF: Nem így akartam csak be van durranva az agyam sry érte.

    [Szerkesztve]

    PSN: Gilberto2k10 (PS4)

  • raczandris

    tag

    válasz sam63 #630 üzenetére

    Sam 63
    Figyelj rám .
    1- előbb hogy értsd miért kell egyáltalán forgatni a fejet :
    A Digi műholdja tőlünk nyugatra az egyenlitő felett a GRINICS ( 0°) hosszúsági körtől nyugatabbra még 1 °kal van .
    A nyugat 1 ° hosszusági kör és az egyenlitő metszés pontja felett .
    Ebben a pozicióban levő műhold antennája vizszintes sikban (polarizációban ) sugároz Európa felé .
    A mi vevő parabola tükrünk a fokuszpontban elhelyezett fejre tükrözi vissza a jelet .
    A fejben van beépitve az érzékelő antenna . Ennek a vevő antennának ugyan abban a sikban kell állni mint az adó antennája .
    Mivel a nyugati 1 °pozicióban levő adó antenna vizszintes sikja a FÖLD GÖRBÜLETE miatt nem egyezik meg a M.O.-on levő vizszintessel ezért nekünk pont annyit kell elforgatni értelemszerűen nyugat felé ,hogy korrigáljuk az eltérést Igy oldható meg ,hogy azonos sikban legyen az adó és vevő antenna .
    Ez az eltérés Bp.-en 17 ° .Ennyit kell a fejen forgatni NYUGAT FELÉ .
    Ez a 17 ° a fejen levő osztást figyelembe véve (1 osztás = 5°) kb 3 osztás .

    Ne hallgass senkire ,most már magad eltudod dönteni merre kell forgatni és miért a fejet .
    Üdv : Rácz András ant szer .
    [link]

    http://antennaszereles.tvn.hu

Új hozzászólás Aktív témák