Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frovery

    senior tag

    válasz Pazolini #16046 üzenetére

    Régebben volt egy TP-Link routerem, amin volt egy külső merevlemez. Sajna ez jó pár éves volt, megadta magát. Most egy egyszerű, kis fogyasztású pc van erre a célra a padláson. 2 db 1tera merevlemez. Ezeket osztottam meg minden kütyüre, így bárki eléri, akár kívülről is.
    Erre megy a rögzítés egy linuxos/enigmás és egy androidos beltériről, amin LibreElec fut. A rögzítés sd és hd is. Epg-be állítom be előre, amit rögzíteni akarok. TS vagy mpg formátumban rögzítenek, semmilyen kódolás nincsen az adatfolyamban. Rögzíti ha van több audio, felirat is az anyagban.
    Ezeket utána pc-n megvágom a VideoRedoval és átnyomom mkvtoolnixal.
    Mehet feltöltésre torrentre, vagy archiválásra.
    Ide jönnek le a torrentek is és a seed is non-stop megy.
    Router most egy TP-Link 941ND van, ez elbírja ezt a forgalmat bőven. Persze ddwrt van rajta, nem gyári firmware.

    Hogy kerülöd ki a HDCP-t vagy a Cinavia protectiont?
    Ez mi, nem is ismerem? :D

    Milyen saját boxaid vannak? Gondolom azok minősége és/vagy tudása a döntő a rögzítés kérédésében..
    Igen, a boxokon sok múlik. A ma kapható egyszerű boxokon egy védelem van gyárilag(valami jogi procedúra végett). A kódolt adókról rögzített anyagot csak abban a készülékben tudod visszanézni, amivel rögzítetted.
    Ezért kell androidos vagy linuxos/enigma készüléket venni. Ezek kicsit húzósabbak, de kínából elég olcsón beszerezhetőek.
    Van egy bő 10 éves sd Nokia Dbox 2 enigma1-es kütyü.
    1 Cloud Ibox 1-es (Vu+ Uno) kínai klón, Enigma2-es. Majd 4 éve vettem aliexpresszről, azóta szinte non-stop megy.
    K1 Plus amit 4 hónapja szintén kínából vettem. Ez androidos de dual bootal jelenleg LibreElec fut rajta. Műholdas/Földi digitális tunerekkel.

Új hozzászólás Aktív témák