Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanki

    addikt

    válasz Zola007 #133142 üzenetére

    Nekem múlt héten volt olyan, hogy piros - zöld váltásnál olyat kormolt előttem az autó, hogy nem tudtam (és nem is láttam), hogy most az előző autó hagyta ott a füstöt vagy az én autóm kezdett el füstölni. Az előbbi volt persze. :U

  • diablo1984

    veterán

    válasz Zola007 #133142 üzenetére

    Mert ha abban az autóban még lenne +1 ember aki oscarral ül benne, az kevésbé kormolna? Mert ha a 3 vagy 4 literes suv(ami azért borzasztó ritka) közlekedik, az magában csak környezetszennyező lehet? Magát a műszakit kellene megreformálni és betömködni a kis kapukat és akkor (egy ideális világban) minden a környezetvédelmi besorolásút pöfögne.... DE azért azt nem kell elfelejteni, hogy azok a sz@rok többsége sem állami támogatásból van az utakon, az ki van fizetve az utolsó csavarig, az adókkal és az üzemanyagokkal(és azok adótartalmával), ergo joga van ott közlekedni és pöfögni(nem az ezer éves koromokádó fosokról beszélek, de ha van műszakija, akkor annak is)! Ha ez valakinek nem tetszik, akkor magában elmorzsolhat egy könnycseppet, de joga nincs, hogy ezt felrója annak az autósnak, aki a közlekedés ezen formáját választja, mert legegyszerűbben mondva semmi köze nincs hozzá! Szabályozni a forgalmat szabályozhatnák, akár az euro osztálynak megfelelő sávos kitiltással, de vidéken vagyunk, azt nem kell elfelejteni, mikor a szemetet viszik(és az is jó esetben ki van fizetve, mármint a szemétdíj) és csak hamu hagyja el a háztartást, mert minden mást eltüzelnek, na akkor a bicajosok csengethetnek oda is befelé, meg rázhatják az öklüket, mert az a típusú füst jobban(IS) tehet a szmogról, igaz, mint említettem, vidéki nagyvárosról beszélünk, ahol nem annyira durván zártak az épületek, hogy annyira a szmogtól kelljen rettegni és fulladozni mint egy-egy nagyobb Kínai városban...
    1 szó mint 100 ha szerinted az oscar megold bármit is, akkor szerintem tévedsz, én sem engednék be idegent az autómba, csak ha én is akarnám, arra meg nem kötelezhet senki, hogy a magántulajdonomat bárkinek is átengedjem akár ilyen módon is, bármennyire is Magyarországon vagyunk, azért a demokrácia és a magántulajdon többé-kevésbé működik.(mondom úgy, hogy a feleségem is egyedül jár munkába minden hétköznap egy 15 éves benzines h astrával én meg a gyerekeket hordom oviba és magamat dolgozni egy másik autóval).

Új hozzászólás Aktív témák