Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bul07

    nagyúr

    válasz dobolan #112031 üzenetére

    Vagy nem
    Még 16évesen segédmunkásként újítottunk fel egy paplakot, vályog fal és olyan keményre volt száradva hogy a nád szövetett 100-as szeggel kellet felverni mert a 60-as elgörbült, a 100-as is csak úgy csenget mikkor vertük bele

    Ha már építkezés felújítás
    Nemrég láttam egyik ilyen csatornán hogy sivatagban hogy csinálnak légkondit és nagyon megtetszett
    Ház mellet olyan min 2.5m mély árkot kell készíteni jó hosszan
    Majd az árokba egy csövet kell lefektetni, cső hossza olyan 100m majd a kinti végét egy árnyékos helyen kel kivezetni majd tenni rá valami szűrőt hogy levegőn kívül semmi ne tudjon belemenni
    A cső másik végét bevezetni a házba és a padlóban kialakított szellőzőben végződjön és a végére kell egy ventilátor, egy nagyon csendes 12V legjobb ha szabályozható.
    És nyáron a ventilátor beszívja a levegőt a csövön keresztül
    Ugye ilyen mélyen a földben ~10℃ van és a bejövő levegőt is ennyire hűti le
    Csak a kiépítés költséges utána csak a ventilátort áram ellátásába kerül

    Amúgy most megtaláltam minek nevezik ezt
    Föld kollektoros hőszivattyú

    Egy új csaláűdi káz építését én biztos ezzel kezdeném, ház építési költségéhez viszonyítva kicsi pénzből megvan de sokat lehet vele spóroli

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Új hozzászólás Aktív témák