Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabo91

    aktív tag

    Zseniális a játék, engem is beszippantott. 2 nap alatt 17óra :D

    Viszont olyan hibába futottam bele, hogy az életem és a max életem is 0 (hiába gyógyítom magam.) konkrétan halhatatlan a karakter.... találkoztatok már ilyennel, mit lehet tenni???

    (igen 5órával korábbi mentésem van csak.... )

  • gabo91

    aktív tag

    38óra után elmondhatom, hogy imádom minden percét a játéknak :D
    Vannak hibák, még 1 évet lehetett volna rajta dolgozni, de így is játszható.
    Nem egy witcher 3 szint, de az egy teljesen más stílusú játék, a szériából a 3. darab, míg ez az első, majd a következő jobb lesz :)
    Viszont messze messze jobban leköt mint akár egy ubisoftos AC/FC vagy bármi egyébb...
    Nem egy GTA szint a szabadság és nyílván hibák is vannak, de azt gondolom hogy johnny silverhand karaktere/hangja mindent kompenzál, nélküle egy AC szint lenne csak.... de így nem érdekelnek a bugok/hibák.
    Bugok.... rengeteg van, örök élet, térkép eltűnés, dialógusok eltűnése stb, viszont a jó az hogy sűrün kell menteni ha ilyen van egyszerűen kilépsz újraindítod és működik, nem buksz órákat, nem kell 2nappal korábbi mentést visszatölteni.

    Hol vagyok? valahol az elején még.... felvonulás most lesz a kínai negyedben, illetve a repülőt elkaptuk Panammal
    Mellékküldetéseket csinálom, bár inkább csak megyek az utcán millió egy rendőrségi akció van azokat csinálgatom, meg folyton hívnak a fixerek is. Annyi a feladat azt se tudod mit csinálj.

    Ikonikus fegyverek, csak közel 40 óra után jöttem rá miben mások :D szóval ugye van ritak (kék) meg epikusban (lila) is olyan aminek sárga a háttere vagyis ikonikus. Ezeket tovább lehet fejleszteni tervrajzal. Ne adjátok el őket, tegyétek be a saját tárolóba a lakásban és kikerülnek a falra. Johny cipője is ikonikus pl, de van a fullánk katana, vagy a mesterlövészpuska amit Panam ad.

    Viszont a tulajdonságpontoknál a technikai adottság és a reflex nem ad bónuszt....
    Technikainak 5%-al kellene növelni a páncélt, (megnéztem 3pontot tettem rá, és nem nőtt egy dekával sem....) a reflex szint úgy hibás, néha ad +1%-ot a CHC-re de nem jön ki a matek....

    Következő probléma, hogy a pengék most lvl 10 és azt írja, hogy max szint....? 20lvl van mindennél, miért nem tudok töbább fejlődni?

    [ Szerkesztve ]

  • gabo91

    aktív tag

    válasz gabo91 #14275 üzenetére

    kimaradt: katana/macheta kombó nálam a kedvenc :D

    Volt egy olyan macheta aminek a végén ilyen balta szerű rész volt....
    egér lenyom ---> ráfutok, egér felenged és kapták a pofont :D itt vagy szétloccsant a fejük vagy kaptak akkora pofont, hogy beleszédültek és földrezuhantak, ekkor ütöttem vágtam őket, de többet nem keltek fel.
    katana: szint úgy ez a taktika, csak itt csinál egy nyisszantást jobbról ballra, majd balról vissza húzza és már nyisszan is fejük :D. alap chc 37% + a vágó eszközökre ami van az is ad, meg a katana is alapból 35%, tehát mindig CH lenne. vérzést még egyszer sem tudtam csinálni..... értelmetlen, mert egy nyisszantásból végük

  • gabo91

    aktív tag

    válasz Cifu #14318 üzenetére

    Tegnap lett nekem is maxos a street lvl, valahol ilyen 25-27óra környékén.
    (Takarítom a térképet, körzeteket pucolom, minden NCPD küldetést is megcsinálok)
    Bár 2 van ami bugos, az egyiknél egy udvarban kellene leaprítani mindenkit és a táskából felvenni a bizonyítékokat, ez megtörtént viszont az udvar üres sehol senki....

    A másik meg talán a vörös elvtárs nevű, kint badlandsben lakókocsi tetején a hullát kellett átvizsgálni, aztán egy pincébe lemenni és ott is átkutatni a székben fekvő hullát.... na ezt viszont nem vizsgálja át, loot-olni sem tudom.

    Ikonikus fegyvereket valahogy megtudom újra szerezni?

    pl volt 2 katana, az egyiket a kínai csávó adta akit a "no future" hűtőből szedtem ki, áramos kék színű kard, a másik meg a fogvájó volt rozsaszín katana amit a babaházban lehet lootolni.... sajna lezúztam mindkettőt....

    Ami a gyengébbik nemhez való közeledést illeti, ... hogy megkomolyodott a CDproject a witcher 1 óta :D ott 2 szóval elhetett "kártyát szerezni" witcher 3-ban már valamit el is vártak cserébe a hölgyemények, itt meg komoly udvarlási folyamat kell Panam-hoz

  • gabo91

    aktív tag

    Evelyn babát meglehet menteni valahogy? Lehet későn rántottam ki a fejéből a kábelt, azért ilyen agyhalott zombi szegény? vagy legyek türelmes vele? :D

  • gabo91

    aktív tag

    válasz donki #14952 üzenetére

    köszi
    bár a válaszod eléggé nyitott kimenetelű...
    élve vagy halva is kikerül a kómából....

    további két kérdés:
    1. hol lehet venni olyan italt ami a képességpontokat reseteli? valahol láttam még nagyon az elején 100k arra emlékszem, de nem találok sehol sem....

    2. reflex/ fizikai erőszakhoz tartoznak a gépkarabélyok (gondolom, mivel erre ad az ölés xp-t) itt viszont a skilleknél legtöbbnél azt írja hogy puskák és géppisztolyok (talán 2-3db van ahol gépkarabélyt ír). puska=gépkarabély csak szarul fordították, vagy tényleg alig van skill ami gépkarabélyra ad?

  • gabo91

    aktív tag

    válasz Departed #14983 üzenetére

    Hasonló a véleményem nekem is.
    Régi 5 éves gépen játszok vele, de így is élvezetes játszható, nem értem a panaszokat az optimalizálás miatt. 35-40fps FHD low-ban.
    Azért a Rockstart is lehet savazni az RDR2 PC port miatt.... hiába szuper játék és hiába jó a story ellehet cseszni rendesen...

    visszakanyarva a játékra, lassan 70óra felett leszek, és még mindig story eleje, én is benézek minden bokorba, mindent is megcsinálok. Élvezem a játékot.

    Igen vannak gyerek betegségek,
    pl.
    -a GPS néha nagyon ostobán mutatja a kipontozott utat, ezen csiszolni kell.
    -a minimap vezetésnél mutathatna nagyobb részt, mert mire a kereszteződésbe érsz, addigra látod a minimapon csak hogy ott kellett volna lefordulni...
    -ha végzel egy küldetéssel, vagy valami hívás jön és frissül a fő küldi akkor autómatikusan átvált és azt jelöli ki...
    -szilánkoknál a kategória füleket minden alkalommal be kell csukogatni, ez azért idegesítő mert mikor 200-300-400 szilánk van és az aljára akarsz lemenni, akkor vagy görgetsz 3 percig, vagy mindig egyesével becsukogatod.
    -új autótípusba szállsz be akkor mindig át kell váltanod a nézetet. (jó ez nem annyira idegesítő)
    -a tárgyaknál lehetne egy lakat (favorite) meg kuka jelölés (junkie), ez talán a legidegesítőbb, gyakran volt, hogy törögettem a cuccokat be és véletlenül belekerült olyan is amit nem kellett volna bezúzni (pl ikonik, vagy legendary) az eladás/szétszedés is gyorsabb lenne ha előtte kilehetne jelölni a tárgyakat.
    -menübe vagy valahova rakhatnának egy olyant ahol az utolsó por mondatot vissza tudod nézni. (pl GTA-ban van a brief menü) sokszos ha nem figyelsz nem olvastad el figyelmesen cseszheted... vagy ha véletlenül gugolva kerültél a beszélgetésbe és felálnál a C-vel ami szépen skippeli a mondatot....

    Bugok is vannak:
    70óra alatt, oké csak 69óra, ezalatt.
    2x voltam halhatatlan - játék ujraindítása
    1x láthatatlan - utolsó mentés betöltése
    1x eltünt a minimap - utolsó mentés betöltése
    1x kiestem a pályáról - utolsó mentés betöltése

    13,8órára (kerekítsünk legyen 13óra) jut egy játékmenetet akadályozó bug.... nevicceljünk, csomó játékban összesen nincs 13óra játékidő :D

    Egy ilyen, ekkora játéknál meg menteni kell folyamatosan. Miért? mert bármikor lehet egy döntéshelyzet/ párbeszéd stb.de mindenki úgy játsza ahogy akarja.

    Engem beszippantott a játék, imádom. Van benne egy szabadság, nem él nem lélegzik úgy a város mint GTA V-ben, de van benne sok lehetőség, és itt inkább maga a történet a főszál, de még a mellékszálak is izgalmassak.
    Johnny Silverhand egy akkora plussz benne, a beszólásai a poénjai, a beszélgetések vele, nagyon adja. A játékban meg mögöttes dolgokat kell nézni, a mondani valóját az egésznek. Annyi lehetőség döntés van benne, akárcsak abból a szempontból hogy Silverhandet hogy kezeled....

    És ahogy mások is írták már.... Witcher 3 egy bejáratott széria csiszolt darabja, ez egy új széria első játéka....
    Igen nem ártott volna még csiszolni rajta, kicsit dolgozni rajta és csak jövőre kiadni.... de a hibák/hiányosságok nagyrésze javítható, kezelhető.... egy szar történettel nem lehetne mit kezdeni...

    viszont Keanu Reeves/ Silverhand nélkül megint más lenne ez a játék.... szóval ha lesz második rész majd egyszer.... akkor oda is virítani kell valamit, valakit....

    Szóval nem igazán értem ezt a lázadást, meg refundolásokat, én nem bántam meg.

    És amúgy mondjatok jobbat, kíváncsi vagyok :)
    mi jön? AC, vagy Far Cry? esetleg division 2?

    [ Szerkesztve ]

  • gabo91

    aktív tag

    válasz Bep #15278 üzenetére

    Witcher meg a CP jogait vinnék...
    kibervereket eltekintve nem sokban különbözik a valóságtól a játék....

  • gabo91

    aktív tag

    A fegyver/ruha módosítók is bugossak.

    Páncélmódosítóim tegnap még 110-120körül voltak mára nerfelődtek 7-9re mindegyik.
    Katanában volt 2db CHC kiegészítő 7%-os mindegyik .... most mindegyik 45%-os (ez olyan mintha a fegyver CHC-jét kapta volna meg a kiegészítő) ugye a fegyvernek van egy alap, ha beleteszed a kiegészítőt akkor beszámolja és a fegyver statisztikájában már az emelt összeg szerepel. A két kiegészítő 45%-ra vitte nekem, most is azt írja, de a benne lévő kiegészítőkre is 45-45%-ot ír :D
    (ruhát találtam olyant amiben arany kiegészítő volt az volt 15% CHC)

  • gabo91

    aktív tag

    válasz bélanéni #15514 üzenetére

    Én is így gondolom ahogy te.
    Tegyük hozzá, azért a Rockstar is okozott nem kis felháborodást tavaly az RDR2 PC portal, mégsem ütötték vágták őket, pénzt sem lehetett visszakövetelni (pedig visszakértem volna)
    De az ubisoft is évente, kétévente letesz egy új AC-t ami dögunalom, középszerő egyre jobban veszti el a régi minőséget, mégsem ugrál senki, várják a következőt.... ez van ezt kell enni...

    A magas elvárásokhoz képest igen csalódás, de attól még mérfőldekkel jobb bármelyik ubisoft játéktól.... többiről nem is beszélve.

  • gabo91

    aktív tag

    válasz proci985 #15700 üzenetére

    Takemurat -ta hogy és hol lehetne megmenteni? Felvonuláson túl vagyok, utánna azt az infót kaptam, hogy meghalt... később lesz majd valami, vagy korábban kellett volna?

  • gabo91

    aktív tag

    CHC/ CHD -ből az egy ruhán lévők nem adódnak össze.
    [link]
    pl. 2*30% CHD-t ha raksz a nadrágra akkor is csak 30% bonuiszt fog adni,

  • gabo91

    aktív tag

    válasz D1Rect #15811 üzenetére

    tesztelgettem most és nem csak azonos ruhán nem adja össze, hanem...
    pl.:
    CHD 30%-ast tettem több ruhába is, 1-1db-ot akkor is csak 1*számolja, vagyis egyféle módosítót csak egyszer számol...függetlenül hogy külön ruhába teszed-e vagy sem.
    CHC 15% dettó ugyan ez.... 26% az alap CHC hiába teszek mindenbe is 15%-os módosítot akkor is csak 41% lesz.... egyszer számolja ezt is....
    ez így mondjuk egég béna, buildek sokszínűségét öli meg. Meg aztán most egy 4slotos mellénybe mit rakjak? +5oxigt? vagy +7hátizsák helyet....

    Páncél módosító: hasonló cap van itt is, annyi a különbség, hogy minden tárgyban csak 1 páncél módosítót számít be.
    pl: 70es cipő + 2*150 módosító, az nem 370 csak 220...
    erre megint azt tudom mondani.... full felesleges akkor 3-4 slotokat csinálni....
    mindenbe 1 páncélt beletolok 1chc 1chd, +1 vérzés immunitás, +1 shokk immunitás (égés immunitást meg a kiberverteknél belehet tenni)

    Létezik olyan módosító is ami CHC és CHD-t is ad egyszerre, dead eye a neve, nem találtam még ilyent nem tudtam letesztelni....

  • gabo91

    aktív tag

    válasz shotika #15827 üzenetére

    Gagyi ez így, az egészben a szép az, hogy...
    katanával is játszottam....
    beleraktam 3*10% CHD -t illetve ezt eljátszottam 3*7 CHC-vel is.... mit gondolsz....?
    3*10CHD=30% mindet figyelembe veszi, összeadódik

    de ha már CHC meg CHD akkor egy dolog amit kiiír a karakter statisztikánál, a fegyvernél (adott esetben katana) olyan értékeket ír amit nem tudok hova tenni....
    CHC 41%, CHD 150% a statisztika fülnél.
    a fegyverem meg 72,25% CHC és 112% CHD

    most akkor? a fegyver tulajdonsága meg a karakter alap értékei összeadódnak vagy...? sehogy sem jön ki így a logika :N :F

  • gabo91

    aktív tag

    válasz csababarca #15876 üzenetére

    Felső sorból indulsz ott választasz, majd a választott karakter oszlopából tudsz választani. vízszint - függőleges váltakozás van mindig.

    Kell egy olyan szilánk/ chip nem tudom most mi a neve aminek magas az adattár értéke, hogy több karakter férjen bele.
    Mielőtt kiválasztod az első értéket (akkor indul az idő) próbáld meg végiglogikázni, mit mi után fogsz választani.
    Párat megcsinálsz utánna már érteni fogod. Nem mindig lehet kirakni mind a 3 sort.
    Figyelj olyanra is, hogy az egyik vége jó lehet a másik elejére.
    pl.

    BD BD E9 55 55
    55 55 BD E9
    C8 BD

    Kezd a 3. sorral, ott a BD jó az első sorhoz. Az első sorvége az 55 55 pedig jó a 2. sorhoz.
    megoldás: C8 BD BD E9 55 55 BD E9
    11 helyett 8 karakterből megvan így.

  • gabo91

    aktív tag

    [link] most esett csak le :D....
    kibervarratok, ők is a cyberpunkból jöttek :D de még a járgányok is passzolnak :D

Új hozzászólás Aktív témák