Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • popey37

    addikt

    válasz sopruk #986 üzenetére

    nem akarlak elkeseriteni, de nekem ugyanez az oklisorom van. kintről vettem, hibátlan mindegyik, 66 fok látómező, egségesen 16mm pupilla távolság. és nem mellékesen 20k volt az ára.ha sokkalod a TV barlovra a pénzt, elsőre vehetsz egy Qturret 2,25x barlovot is. jófajta.6 nekem is van./
    az oklikkal az a baj, ha az ebayról rendelsz, előre kell fizetni és kb. 4-8 hét mire megjön. több száz csomagot rendeltem már, még sosem vertek át, sőt, ha sérülten érkezik, vagy hiányosan egy email váltás után küldik a másikat.
    bocsi kicsit tévedtem az árral kapcsolatban: most 25k ért meg lehet kapni.
    mégse 40k

    mélyegezni egy 32mmEplössl vagy celestron/ neem celestron van az MC-hez./
    bolygozni meg kell a barlow a fokusznyutás miatt. de elég a 2x. 200x fölés ugysem mész.
    de a 6mm okli már 150X nagyitás a tubusban barlow nélkül, szerintem elég.

    [ Szerkesztve ]

    Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

  • kuyarashi

    őstag

    válasz sopruk #986 üzenetére

    Jól gondolkodsz.
    Okulárok esetében van látószög és van látómező. Ahogy nő a nagyítás, úgy csökken a szög -ez logikus. A látómező viszont már független a nagyítás mértékétől. Ez azt mutatja, hogy mekkora területet látsz bizonyos nagyításon az adott okulárral.
    Azaz lehet egy 200-szoros (I)(csak írtam valamit)(/I) nagyítást adó okulárod 50°-os látómezővel és lehet egy ugyanekkora fókuszú, ugyanekkora nagyítást adó okulárod 100°-os látómezővel. Mindkettőben ugyanakkorának látod például a Hold adott kráterét, de előbbinél lehet csak ezt az egy krátert látod (mert kicsi a látómező), a másiknál pedig a kráter körülötti területek egy részét is. (4. bekezdés.)
    Lehet tippelni, hogy melyik a drágább.

    [ Szerkesztve ]

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák