Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shd

    csendes tag

    Sziasztok!

    A tanácsaitokat szeretném kérni a következő ügyben. Jelenleg egyetemi hallgató vagyok mérnök-informatikus szakon. Számomra a legérdekesebb témakör az itt tanultak közül a számítógép hálózatok. Sajnos külön szakirány nincsen erre a témára alapozva, ami tárgy ezzel foglalkozott az főleg az Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-hálózatok című könyvre épült, illetve volt egy másik kurzus is az pedig különböző CISCO anyagokból lett összeollózva.
    Az egyetem után szeretnék hálózatokkal foglalkozni, ebbe a szektorba dolgozni. A kérdésem az volna, hogy problémát fog okozni, ha nem lesznek meg nekem ezek a CISCO minősítések? Sajnos anyagilag biztosan nem tudnám finanszírozni őket, ezért gondoltam, h itthon autodidakta módon megpróbálok minél többet tanulni, bár itt is kicsit gondba vagyok, h mi az ami most aktuális, mely technológiákat érdemes bővebben tanulmányozni és mi az ami már idejét múlt és nem használt. Sajnos semmi szakmai tapasztalatom nincs ebbe, ezért lennék kíváncsi a ti véleményeitekre.

  • shd

    csendes tag

    válasz aor #1465 üzenetére

    Nálunk itt egyetemen "Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-hálózatok" című könyvre épült a tananyag és a tanáraim szerint ez egy úgymond alapkönyv ebben a témában. Na ebbe aztán tényleg csak elmélet van szinte, közel 1000 oldalon :D
    Érdekes, h az én esetembe pedig pont fordítva van, sok elméleti tudás mellé csak nagyon kevés gyakorlati tapasztalat, bár ezt megszokhattuk már a magyar felsőoktatástól :W
    Szerencsére sikerült most elhelyezkedni nyári gyakorlaton egy helyen ahol vannak bőven eszközök, most már csak attól parázok, h ne égjek majd be valami teljesen triviális dolog miatt :F :D

Új hozzászólás Aktív témák