Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz brickm #170 üzenetére

    Alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve, bár a mostani fos időben elég keveset használtam. Nekem a képminősége telefonok, bridge gépek után brutális, szóval túl nagy összehasonlítási alapom nincs. Az M-es obik választéka gyér, drágák is, így örülök, hogy EF-S obikat kompromisszummentesen tudok használni. Korábban már írtam, nekem fontos volt a méret, ami egyfelől áldás, másfelől van olyan szitu, amikor meg átok :D Mondjuk olyan 70-30% a megoszlása ennek :D A kevés dedikált gomb hátrány, sokszor kell a menüben matatni, a nagyobb gépeknél ez mindenképp egy fontos előny lehet. Viszont ezt több helyre magammal viszem, mint vinnék egy nagy gépet ("a franc se fogja cipelni hogy leszakadjon a vállam"). Nem kényelmetlen fogni, bár nekem kis kezem van, meg segít az obi is az alátámasztásban.

    Két bosszantó negatívum, bár ezek lehet, csak nekem azok:
    - furcsa, hogy a zár alapesetben nyitva van, így objektívcserekor "pucér" az érzékelő (tükrös gépeknél legalább ott a tükör). Ráadásul tippjeim szerint exponáláskor a dolog így festhet, sok felesleges mozgással: (nyitva) zár-nyit-[érzékelés]-zár-nyit (nyitva). Nekem természetesebb lenne, ha alapból zárva lenne, és csak expó idejére nyitna ( (zárva) nyit-[érzékelés]-zár (zárva)). Erről a többiek mondhatnának valamit. - ja, persze nyilván, ha épp komponálsz az EVF-en keresztül, értelemszerűen akkor nyitva kell lennie, ezt vágom. De kikapcsolt állapotban??
    - nem értem, miért nem lehet automata fókuszáláskor a fókuszgyűrűt (is) használni az exponálógomb tekerentyűjének funkciójára (pl. rekeszelés). A pana bridge gépemnél ez nem volt gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák