Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #41 üzenetére

    A fekete az fekete olcsó kameráknál is, csak éppen sötétben nincs is más a képen, néhány kósza hangya kivételével :)
    Fix 1.8-as obi meggondolandó, ha valóban fontos a lowlight, csak eddig kizárólag videóztam fixen beépített obis kamerákkal és most fura lesz cserélgetni az tuti.
    Jó is volt az a 20x optikai zoom :)
    A tető lehet hogy rossz példa volt, bár ez is akkor egy kérdés.
    Igazából sok olyan videót láttam már ahol egy ferde vonal élei recések, nem szép simák.
    És ezt azzal magyarázzák, hogy nem a full szenzort használja ilyenkor, csak minden x. sort, mert nem lenne az átméretezéshez elég CPU power.
    Fotó obiknál tehát a blende értékek fixek? És nem is tud automatán finoman nyitni? Akkor bizony csak trükkökkel működhet az autó írisz. Pl. először az iso-hoz nyúl, aztán a záridővel játszik, végül állít a rekeszen is. Jó lenne egy ilyen tesztvideó, ahol svenkel valaki egy borospincéről a napsütötötte távoli dombokra :)
    Zoomolásnál ha kit obin beállítok fix 5.6-ot, akkor azért lehet használni ha van elég fény nem? Én is mellőzöm, de azért néhány reklámfilben, természetfilmben néha jól jöhet a lassú zoom.

    Rolling shuttert ismerem, azért nem kérdeztem rá.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Új hozzászólás Aktív témák