Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz lajafix #705 üzenetére

    Mostanában jó pár üveggel elfogyasztottunk belőle. Tényleg jó, de nekem az irsai mindig csak mellékszereplő lehet. :)

    Éppen tart a balatonlellei borhét, hétvégén kint voltunk, jónéhány bort megkóstoltunk, nem lehet panasz, volt néhány nem nekem való, de mind jóféle volt. Végigkóstoltam a Rizlingeket, sajnos szinte mindegyik késői szüretelésű volt, én inkább a fanyar, zöld, nyers rizlinget szeretem. Talán a szent anna pincétől volt a leginkább nekem való. Irsaiból is volt sok helyen, sok Királyleányka is volt. A nyertes nálam a Trunkó pincészet chardonnay-ja lett, a sauvignon blanc-juktól többet vártam (de azért tetszett persze), a Szent Anna pincészet fehér cuvée-je is. Hoztunk két kishordó Irsai - Királyleányka cuvée-t, ez meglepően jól sikerült a kategóriájában (Borbár nevű bódéból való). Trunkóék pinot noir roséja jut még eszembe, ami említést érdemel, persze a teljesség igénye nélkül, nem volt elég idő mindent végignézni. Vörösekhez nincs mostanában kedvem, de nem mehettem el egy jó cabernet kóstolása nélkül a végén, sikerült, szép kerek volt. Pincét már nem tudom.
    Jut eszembe, vörös a legjobb az éven nálam a Egri korona borház bikavére elég jutányos 1500 HUF körüli áron, pedig volt néhány húzósabb vörös (>3k ) próba is.
    A szokásos borom mostanában az Egri korona borház fehér korona cuvée-je (chardonnay - rizling -zenit). Jó ár / érték aránnyal rendelkezik (800 körül tescoban). Fröccsnek nem az igazi sajnos.
    A legutóbbi szépasszonyvölgyi kiruccanás nyertese nálam a Hagymássy pincészet Életfa cuvée-je volt (chardonnay - olaszrizling - pinot blanc), a folyó rizlingje és cabernet-je is jó.

    Thank you to god for making me an atheist

  • bandus

    veterán

    válasz lajafix #705 üzenetére

    ha jólemlékszem hoztam énis egy ilyet egy barátom kereskedéséből :K

    most a füredi borhetekről tértem vissza, rengeteg mindent kóstoltunk, vagy 15 féle rizlinget biztosan. mivel még kezdő vagyok, nem is próbálgattam mást, ezeket igyekeztem összehasonlítani. a legjobban a 2008-as balatonfüredi olaszrizling ízlett Gyukli Gyulától. Ebből hoztam is magammal. annyira különbözött a többitől, sokkal frisebb, zamatosabb. lehet ma meg el is fogyasztom. bár az igaz, hogy duplaannyiba kerül, mint a kiállított rizlingek közül bármely másik :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák