Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koliz1

    tag

    válasz Márk #99 üzenetére

    Szia

    24p a helyes megjelenítés ha tudja a kábel a lejátszó és a tv is

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Márk #103 üzenetére

    Szerintem nincs köze a kábelnek a 24p-hez. Én is vásárlás előtt állok, pontosabban már megrendeltem, csak még várok rá.

    Az olcsóbb BD lejátszók jellemzően nem támogatják a BD profile 2.0-át, vagyis a BD-Live funkciót. A BD-Live lehetővé teszi, hogy a lemezen tárolt extrák mellett, az interneten lévő dedikált szerverről elérhető legyen még több extra tartalom. Ehhez szükség van vezetékes, vagy vezeték nélküli net csatlakozásra és legalább 1GB memóriára. Az olcsóbb lejátszók régebben készültek és se hálózati(net), se USB csati nincs a rajtuk.

    Én még a 3D-s technikát nem tartom elég kiforrottnak, így nem ruházok be a 3D-s BD támogató lejátszóra, de a BD-Live elég hasznos, főleg hogy ennek oldalvizén, a gyártók még több netes extrafunkciót építenek be, mint youtube és egyéb video-stream site-ok dedikált támogatása. (ugye a youtube-on is vannak már HD-s tartalmak). Van ami pedig komplett webböngészőt rejt, vagyis fotelből lehet netezni (sajna távirányítóval csak).

    A BD-Live-ot támogató modellek egy része "csak" a FAT32 formázású USB pendrive-okat támogatja, vagyis csak 4GB-ot lehet rájuk másolni, ami persze semmit negatívumot nem jelent normál használatban, csak akkor ha valaki arról akar valami BD rippet nézni és ugye nem fér rá egyben.

    Emellett fontos feature, a DVD upscale-ing minősége, vagyis hogy mennyire szépen játsza le HD tévén, a "sima" DVD filmeket.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák