Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashget

    félisten

    válasz Csabroncka #1240 üzenetére

    Holnap már tudok írni róla de nem lesz mihez hasonlítanom.

    Realme GT Master Edition

  • Flashget

    félisten

    válasz Csabroncka #1240 üzenetére

    Nos itt van a készülék nálam és egyelőre teljes vigyor a képes felem.
    Mivel nekem ez az első asztali 3D BD lejátszóm nincs mihez hasonlítanom. 2005-ben vett mezei Grundig DVD lejátszóhoz (a cég már akkor kínai tulajdonban volt) meg főleg nincs értelme.

    Pioneer BDP-150K
    eleje
    hátulja
    doboz tartalma
    HDMI kábel és magyar nyelvű tájékoztató nincs hozzá, de még a gyártó honlapján sem láttam. Viszont a készülék OSD menűjében van magyar nyelv!
    Az angol nyelvű leírásban 3 féle tipust írnak, de csak egyiknél írják a 3D-t de szerintem ez így nem igaz.:
    BDP-150
    BDP-150K (ez van nekem fekete és ehhez írnak 3D-t)
    BDP-150S (ez lenne a silver)

    A TV az egy Samsung D6500 így ezért is kellett a 3D-s lejátszó. Összekötöttem egy 7,5m hosszú 1.4 HDMI kábellel (fogok venni egy 2m de jobb fajtát)
    Mindenféle lemezt és fájl formátumot kipróbáltam vele és semmivel nem volt gondja. Még a 9 évvel ezelött megírt Fuji CD-t is simán vitte a filmet.
    BD lemez/film betöltése (nem mértem) de kb. 20 mp-ig tartott neki. Reccenés nélkül vitte.
    Van Zoomolási lehetőség is így akinek ez fontos.
    Lemezek után lan kábelt bedugtam és már működött is a youtube alkalmazás. Ugyanaz mint ami a samsung tv-ben is van..nincs ékezetes betű benne :p Meg van a Picassa rész. Kipróbáltam a fw frissítést is de rögtön kiírta a legfrissebbet használom nincs újabb.
    Valamint a hálózati része is működik a megosztott mappákban lévő zenét vagy filmet lejátszotta.
    Külön lehet venni hozzá wifi adaptert de ez nem smart készülék szerintem felesleges pénzkiadás.

    Ezután kipróbáltam a pendrive-ot is..sima xvid filmet reccenés nélkül vitte. A FLAC sem okozott gondot neki. Majd NTFS-re particionáltam ráraktam egy mkv fájlt és...hang megszólalt de kiírta nem támogatott fájlformátum. Gyorsan megnéztem TsMuxerbe level 4.2 volt..kerestem 4.1-t azt rátöltötteem vissza a masinához és simán vitte. Egy gond volt vele mivel a film koreai nyelvű a fájlban csak angol felirat van így külön melléraktam a magyart is. Ki is tudtam választani a subtitle megnyomása után csak éppen az ékezetes betükkel gondja volt. Ami azért fura mert az xvid mellé rakott magyar felirattal nem volt baja az ékezetes betükkel.
    Szóval a lényeg valaki korábban azt írta a Pio 140 nem kezeli az NTFS particiót.
    Nos ez a BDP-150K kezeli! Ha kijön az fw nem engedem rátenni nehogy letíltsák benne :D

    Szerintem aki ebben az ár kategóriában akar venni egy 2012-es készüléket ne adja alább.
    Egyszerűen gyönyörű a BD film egy ilyen tv-n..még PC-ről sem volt ilyen a kép.
    42K volt 2 év garanciával.

    Végül ráküldtem egy gyári 3D filmet meg egy Avatar SBS félét is egyikkel sem volt semmi gondja. Viszont akárhogy állítottam be a HDMI résznél a felbontást (1920x1080i vagy p) vagy másra a @ után mindig 60Hz-et írt...vagy 50 de volt 24Hz is.
    Ez normális egy 100Hz-es tv-nél vagy a HDMI kábel a hunyó?

    [ Szerkesztve ]

    Realme GT Master Edition

Új hozzászólás Aktív témák