Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz , #26242 üzenetére

    Bocsáss meg, az egész abból indult ki, hogy belinkelte azt a 8190-es árat hogy micsoda akció és nem is rossz vétel, nem én választottam. Arra írtam hogy de. Ezt most te is megerősítetted. De én még mindig azt modom, hogy a bx500 simán megér egy plusz ezrest az a400-hoz képest, az még viszonylag elfogadható, az a400-at bottal se piszkálnám. Nézem az utcán, mindenki füstöl mint a gyárkémény, itt pár doboz cigaretta vagy egy pizza/mekis junk áráról megy a pörgés egy elvileg "tartós" használati cikknél.
    Nekem igazából mindegy hogy más mit vesz, én tudom hogy én mit nem. Még egy új ssd-s embernek lehet hogy ezek az alsó kategóriás ssd-k nagyot ütnek, de egy normális ssd-hez szokott ember odaül egy jó fél éve laikusként használt a400 kaliberű ssd-s gép elé, akkor az már elég nagy csalódás. Én inkább adok egy kicsivel többet érte, és manapság már tényleg elég kicsi az árkülönbség, de nekem ne legyen fél év múlva egy tetves kotla a rendszer mert már a fele tárhelyet betöltötte és a kedves "gyártó" 5 centet spórolt a gagyi vezérlővel az ssd-ben, és az összelegózott termékéhez a firmware-t se sikerült rendesen megcsinálni.
    Annak idején a kingston a szemétből összekapart vér gagyi noname edo/sdramok magyar piacában ütni tudott a minőségellenőrzéssel eladott memóriáival, de manapság a sok hasonló társa közül már nem emelkedik ki. Az eredeti profiljába nem tartozó termékeivel (amilyen az ssd is), szerintem gyártói háttér híján nem igazán jeleskedik. A jobbak mögött ott van valami vezető háttértár és/vagy vezérlő gyártó, akik bevásárolták magukat néhány jobban csengő márkanévbe, de ezek közt a kingston nincs ott. Régen se volt gyártó, a memóriákat is max. összeszerelte vagy inkább átcímkézte, most meg aztán pláne nem az. Az ssd-kkel meg eljutottak oda, hogy a hozzáértőknél már nincs egyetlen kington ssd sem amelyik ajánlott lenne, de a márkanév ismertsége még azért viszi az eladásokat. De aki kicsit utánanéz, az inkább keres helyette jobbat.
    Nem vagyok globálisan ellenük, eredeti ramot, memóriakártyát most is hajlandó vagyok vásárolni tőlük, vagy legalábbis benne vannak a körben amiből választok, de az ssd-k semmiképpen, mert nem vagyok a magam ellensége.
    És tényleg ne dőljünk be a kamu akcióknak, mostanában ezek is szaporodni fognak. Nézzünk utána hogy mit veszünk és felelősen döntsünk, ne első felindulásból.

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák