Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ninjacat

    tag

    válasz Heller2 #5283 üzenetére

    Bitcointőzsdék pl:
    MtGox
    Bitstamp
    Btc-e
    bitcoin.de

    A chartokon pedig nyomon tudod követni a pillanatnyi árfolyamot. pl. http://bitcoinity.org/markets/mtgox/USD

    Ezeken a regisztrálni kell és általában bekérik a személyi igazolvány vagy jogosítvány és egy lakcímedre-nevedre szóló közüzemi számla, pl. telefon másolatát 300 dpi körüli scannelt másolatban.
    A verifikáció változó időtartamú, mtgox pl. két hétig tartott, bitstamp hamarabb lerendezte.
    Amíg a verifikáció nincs kész ne küldj nekik pénzt. Egyébként ezek sima cégek, előfordulhat, hogy némelyik egyszer csődbe megy. Ha megvan a verifikáció és pénzt utalsz át nekik, előfordul, hogy napokat vagy egy hetet késnek az egyenlegeden jóváírással, ami bosszantó ha közben emelkedik az árfolyam.
    Mindig ügyelj, hogy jó címen lépj be és https protokollal, mert előfordulnak adathalász oldalak az elgépelt belépési címeken.
    A btc-e-t nem nagyon kedvelem, mert elég komolytalan kinézetű a felülete, és mert a chat ablakukban, a trollboxban elhelyezett adathalász linkekkel volt akit már megkopasztottak, azért nem ajánlatos kereskedés közben ezeken chatelni.

    Lehet vásárolni közvetlenül dealerektől is, pl. a [link]
    Friss kezdőként visszagondolva jól tettem, hogy először a verifikációt nem igénylő localbitcoins-on néztem ki több visszaigazolással minősített eladót és tőle vásároltam bankszámlán keresztül. Igaz, hogy drábábban adják mint a tőzsdéken, de amikor felszálló ágban van az árfolyam, még így is megéri, mert mire lefutott a tőzsdés verifikáció, csaknem megduplázódott az árfolyam.

    Ha nekiállsz egyre ügyelj, ne ess pánikba. Amikor először láttam komolyabb árfolyamzuhanást, eladtam a coinomat, hogy dollárban ne bukjak, aztán ismét kilőtt az árfolyam, és már csak kevesebbet kaptam ugyanannyi pénzért.Miután megfizettem a tanulópénzt, most már nem tojok be egy kis árfolyamzuhanástól.

    Az eddigi trendek alapján elmondható, hogy legtöbbet mégis eddig azok kerestek, akik x pénzért vásároltak bitcoint és semmit nem tőzsdéztek, hanem egyszerűen tárolták a bitcoin címükön.
    De mivel nincs rá semmi garancia, hogy akár hetekre, hónapokra is letörik az árfolyam, ezért csak olyan pénzzel érdemes beszállni amit nélkülözni tudsz hosszabb időre.

    De addig ne vegyél semmit amíg nem olvastad el pl. a bitcoin.hu-n a tárca működését, illetve a bitcoin címek generálásával kapcsolatos biztonsági ajánlásokat, a kliens működését. Ha átolvasod a topikot az elejétől ezekkel is tisztába kerülsz, sokkal jobban jársz mintha valamit nem tudsz, és az később visszaüt.

Új hozzászólás Aktív témák