Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ignorant

    senior tag

    válasz Nisida #8332 üzenetére

    hogy a Bitcoin felhasználó védelem, ellenőrzés nélkül alapjában inkább hátráltatja a világ gazdasági működését és növeli a bizonytalanságot.

    Kivancsi lennek, hogy mivel termeli ki a rendszer az ilyen szinten agymosott polgarokat?

    Valamint egy elégé rosszul felfogott közgazdasági modelt népszerűsít ami olyan mint a WC falára írt "örök igazságok" marha egyszerűek, marha jópofák és mélyebb igazság látszatát kelti de azért mégis fél igazságok.

    Kb ugy beszelsz mintha a mostani rendszernek barmi koze lenne a tudmanyos modszerekhez vagy bizonyitottan mukodo rendzser lenne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Nisida #8332 üzenetére

    "még mindig hitelesebbek és megfoghatóbban - ezáltal megbízhatóbbak is - mind a név, székhely, arc nélküli anarchisztikus utópia "lovagjai" / szervezetei."

    Azért arc nélküliek, mert modernkori eretnekként üldözik őket. Csak a jelenben nem elégetik ezeket az embereket, hanem különféle módszerekkel megpróbálják kivonni őket a forgalomból. Általában simán a mainstream sajtó úthengere söpri a szőnyeg alá az ellentétes véleményeket. Ha túl nagy publicitást nyer egy ellentétes álláspont, pl. azáltal, hogy az addigi utópia technológiailag valósággá válik és erre széleskörű, létező bizonyítékok is vannak, akkor jön az, hogy vagy megkísérlik korrumpálni/asszimilálni ("Ha nem tudod legyőzni, állj az élére és tereld el más irányba.") vagy addig makacskodnak, amíg végül már elbuknak. De ez utóbbi ritkán fordult eddig elő a történelem során.

    A Bitcoin jelenleg a második fázisát éli. Megpróbálják szabályozni és a semleges technológiát egy totalitárius rendszer építésének szolgálatába állítani. Ha sikerül, akkor két verzió lehetséges:
    1. Az asszimilált Bitcoin lesz a jövő pénze és a bégető birkák majd olyan szinten ellenőrizve lesznek, mint jelenleg az online pénztárgépeknél vagy a hitelkártyáknál. Ha valaki nagyon akar (komolyabb alvilági figurák) tud majd trükközni, de az átlagember lekövethető lesz és jobb esetben a blockchaint majd milliónyi marketing-adatbányász szerver fogja ellenőrizni, hogy te éppen miket vásároltál az elmúlt időszakban és ez alapján kapod a célzott hirdetéseket. Rosszabb esetben bárkire bármiért rá lehet majd húzni a vizes lepedőt.

    2. Ha mégsem lesz elég számukra az a korlátozott kontroll, amit a Bitcoin technológiailag lehetővé tesz (pl. minden legális/hivatalos eladó/vállalkozó hivatalosan bejegyzett Bitcoin címmel/címekkel működhet, illetve minden magánszemély csak hivatalosan bejegyzett Bitcoin címmel/címekkel működhet), akkor gyártanak majd egy céljaiknak megfelelőbb kriptopénzt. De ez a valószínűtlenebb, mert egyrészt rengeteg pénzbe kerülne sikerre vinni egy másik kriptopénzt, amit a háttérből a rendszer mozgat, másrészt rengeteg pénz van már a Bitcoinban, amit sokan nem hagynának veszni és harmadrészt, bőven töredéke lehet a Bitcoinnal is a feketekereskedelem, mint a készpénzzel abból adódóan, hogy digitális, mert
    1. Ha kapsz zsebbe pénzt annak nem naplózza senki és semmi a sorszámát, tehát bármit vásárolhatsz belőle. Még a lopott pénzt is nagyon nehezen tudják csak lenyomozni és azt is legritkábban sorszámok alapján. Ellenben ha a fizetésedet a bejelentett munkahelyedről Bitcoinban kapod, illetve a vásárlásaid összegét bejelentett, rendszer által felügyelt címekre továbbítod, akkor az onnantól élesen elválasztja az illegálist a legálistól, megszüntetve a szürkezónát. Mert a minimálbéren zsebbe kapott kp-val vehetsz akár autót vagy házat is, ha elég gyűlik össze belőle mert nincs legális vagy illegális pénz.

    Bitcoinnál viszont lesz hivatalos, hárombetűsök és állam által felügyelt és jóváhagyott cím és azok összességén folyamatosan növekvő pénzegység. Illetve lesz illegálisan legenerált cím, amire nehéz lesz nagyobb összegeket átmozgatni és elegendő számítókapacitással egész jól profilozható lesz minden pénzmozgás. És ha még bejönnek a képbe az IP-k és a GPS koordináták...

    Szóval ez is mint minden az embereken múlik. Ha azok hülyék (és sajnos többségük az), akkor a Bitcoin köré épült rendszer is olyan lesz. Ennyit arról, hogy a rendszerrel inkompatibilis lenne. Nagyon is kompatibilis a rendszerrel, már ami az államot jelenti. A bankszektorral nem az, de velük is csak azért, mert innentől nem gyárthatják kedvükre a pénzt, hanem a legjobb esetben is csak early adopterek lehetnek, ezzel kedvező piaci helyzetbe hozva magukat.

    "a Bitcoin felhasználó védelem, ellenőrzés nélkül alapjában inkább hátráltatja a világ gazdasági működését és növeli a bizonytalanságot."

    Tipikus példája a "Hogy tudtak az emberek létezni x évvel/évtizeddel/évszázaddal ezelőtt x/y/z nélkül?" Az ellenőrzés nélküliséget úgy használják, mintha az valami félelmetes fogalom lenne, úgy beszélnek róla, mint mikor egy gonosz felnőtt riogatja a kisgyereket, hogy a szekrényben/ágy alatt szörnyek laknak.

    Mert ha véletlenül rájönne a többség, hogy ha a maga ura, akkor lehet igazán szabad és a felelősségvállalás (amiről álszent módon szövegel az összes állam csöcsén lógó óriáscsecsemő) nem feltétlenül olyan kibírhatatlan és rossz dolog. Főleg ha figyelembe vesszük, hogy a felelősség nem szüntethető meg, csak áthárítható. De attól még ott van. Akkor meg nem jobb azt a saját kezünkben tudni, mint valaki másra bízni, akit nem mi irányítunk?

    És elérkeztünk oda, hogy a szabad kereskedelem attól szabad, hogy nem pofázik bele semmilyen magát istennek képzelő entitás, legyen az egyház vagy állam vagy egyszemélyes diktátor.

    De a rendszer kiskatonái csak hüledezve és szörnyülködve tudnak egy olyan világot elképzelni, ahol még a drogdíler és a fegyverkereskedő is önmagától megy tönkre érdeklődés hiányában, mert a gyerekek többsége nem úgy nő fel, hogy a szülő áthárítja a felelősséget az óvodára, iskolára meg a környezetre. És utána az így felnőtt gyerek családot alapít és ugyanezt a példát folytatja elölről és csodálkozik, hogy minden újabb generáció egyre selejtesebb lesz.

    Hát ezért kéne hullania végre a férgesének és elkezdődnie a társadalom méregtelenítő kúrájának. Amikor kihányja az ember a romlott ételt az is kellemetlen tud lenni, főleg a hányás pillanatában, de utána megkönnyebbülünk és jobban érezzük magunkat. Itt is ezt kellene.

    Ami illegális az kíváncsiságot szül annak kipróbálására/megtapasztalására. Ami szabályozott az kíváncsiságot szül a szabályok áthágására. Ami lehetetlen az kíváncsiságot szül a megvalósításra. Így működik az ember.

    "Vagy nézd meg a szerencsétlen görögöket, kb. ugyanez pepitában, eurójuk van vagyis sem elinflálni nem tudják sem erősíteni , hanem nézhetik, hogy mennek csődbe és semmi értelmeset nem tehetnek mert nincs hozzá eszközük, ami meg van azt inkább hagyjuk."

    Ugye tisztában vagy azzal, hogy a görögök épp annak az áldozatai, hogy az euró egy szabályozott valuta, aminek a haszonélvezői az EU sereghajtói és így nagyon nem szeretik azt, ha a hátul kullogók visszafogják a gazdasági produktivitást? De a hátul kullogók itt relatív fogalom. Mindig lesznek leggyengébb láncszemek egy olyan rendszerben, aminek a korlátlan exponenciális növekedés a kulcsa.

    A görögök problémája egyébként meg rohadtul nem a valuta, hanem mivel hátul kullognak és ennek az az oka, hogy elmebeteg politikai vezetőik vannak, aminek pedig az az oka, hogy olyan emberek élnek többségében az országban, akik 1. ilyen embereket választanak, 2. alternatíva hiányában ők nem vállalnak aktívan részt az ország építésében, sokan még a 4 évenkénti x-elgetést is sokallják.

    De még ez is mindig csak okozat. Mert a fő ok az egyik oldalon az öregedő társadalom/nyugdíjasok számának növekedése, mint folyamatos és egyre növekvő kiadás amit az adóterhekből kell bevasalni, és nem lehet szaporodásserkentéssel orvosolni, sőt, az csak további problémákat okoz, mivel a másik oldalon ott a technológiai munkanélküliség, ami miatt a legalacsonyabb társadalmi rétegektől (amik ugye a legnagyobb létszámúak) felfelé folyamatosan váltják fel a gépek az emberi munkaerőt.

    És itt jön képbe a süllyedő hajó szindróma. A bajba jutott állam aktuális irányítói a saját és családjuk jövőjét próbálják bebiztosítani, utána a rokonaikét, haverjaikét és még több pénzt fognak kiszippantani a rendszerből (4-es metró, stadionok és társai), mert már úgyis minden mindegy. A társadalmat egyre inkább sarcolni, hogy lassan szokják meg az egyre rosszabbat, így alacsonyan tartva a tömeglázadás eshetőségét.

    "a világ olyan alapelvek mentén fog mindig is működni mint a 80-as szabály, és ezen te, se 5-6 milliárd ember sem tud változtatni"

    Azon nem is, de a szabad kereskedelem azért rengeteg lehetőséget megnyitna. Csak pár példa:
    - egyre több a hajléktalan miközben egyre több az üresen álló (lefelé pusztuló, banknak illetve államnak csak nyűg) ingatlan, illetve telek.
    - egyre több a munkanélküli miközben egyre több az üresen álló, lefelé pusztuló gyárépület, irodaház, üzlethelyiség, stb.
    - egyre drágább és rosszabb minőségű az élelmiszer, miközben egyre több az üresen álló, műveletlen földterület.

    Egy kis jó értelemben vett káosz felpezsdítené a gazdaságot. Ez persze ugyanúgy nem változtatna azon, hogy 7 milliárd ember baromi sok és ha csak nem konvertáljuk mindegyiküket altruistává (aka. Venus Project), akkor vagy pusztulnia kell a 70-80%-nak, vagy sürgősen kolonizálnunk kell közeli bolygókat, illetve valami tudományos áttörést elérni, ami olyan életminőségbeli ugrást eredményez a legalább az emberiség fejlettebbik oldala számára, amivel megint elleszünk pár évtizedig.

    "Mert a bitcoinnal - ha a mostani használati módokat vesszük alapul - el lehet felejteni az adózást. Ezen ki fog nyerni, Marika néni a havi 35e nyudíjával a Józsefvárosból vagy Aronnak az USA-ból, Beverly Hillsből ?"

    Utóbbi, mert qrva drága lenne a kerozin meg nehezen tudna a magángéppel/helikopterrel parkolni plázák környékén, ahol hetente elkölt annyi pénzt, amennyi Mari néninek az éves jövedelme. Ja, meg nehezen járna be a földúton gumicsizmában az a sok kis cuki hostess aki megmondja Aronnak, hogy melyik színű Armani öltöny illik jobban az új, mesterfodrász által kreált frizurájához. Ha meg véletlenül dugóba kerül vagy szervizben van a kocsi, akkor sokkal jobb légkondicionált Alström szerelvényekkel utazni a föld alatt, mint csörgő-csattogó őskövületekkel. Folytassam?

    Mari néni meg rossz példa, mert már nyugdíjas, vegyük inkább a dolgozót, akinek az adója több, mint 60%-a megy el olyanokra, amiket ő már valószínűleg nem fog élvezni (nyugdíj) vagy mert az állam rengeteg pazarló dolgot üzemeltet, nem korszerűsít, stb. A kampányokról, képviselői jövedelmekről, tiszteletdíjakról és a többiről nem is beszélve.

    Adó helyett crowdsourcing és probléma megoldva.

    "mert ebben az esetben az emberek nem szeretettből / szerelemből hanem a pénztárca méretétől függően fognak házasodni és még sok minden más is csinálni."

    A szerelem egy biokémiai reakció, amely pénztárcaméret/külső/személyiség/stílus/stb. és ezek tetszőleges kombinációjának hatására aktiválódik. A pénz/vagyon pedig ezen belül is egy univerzális dolog. Mert anélkül nincs élet. Még a hajléktalanoknak is van valamennyi belőle.

    "De ha a szótekerést nem is vesszük akkor sem hiszem, hogy az emberi kapcsolatoknak alapja vagy mozgatója lenne a pénz, ha a tiednek igen nagyon szánalomra méltó vagy."

    Oké, közelítsük meg máshonnan a kérdést. Mennyi hajléktalan barátod/barátnőd/ismerősöd van, aki feljár hozzád időnként enni, inni, tisztálkodni meg ilyesmi? Na látod...

    Az emberi kapcsolatoknak nemhogy az a létminimum az alapja, amit az ember ciklikus kiadásként önmagára költ (lakhatás, élelmiszer, fűtés, áram, tisztálkodószerek, ivóvíz), hanem ezen felül még olyan dolgok is, mint telefon, internet, valamennyi költőpénz. És akkor még semmid nincs, de havonta 100 000 körül elköltöttél. Ha van saját lakásod, akkor az albérleti díj kiesett, de akkor viszont vagyontárgyad van, ami pármilliót ér.

    Valóban nem számít a pénz? Tényleg így gondolod?

Új hozzászólás Aktív témák