Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biglion-lord

    tag

    Üdv!
    Segítséget szeretnék kérni amit előre is köszönök.
    A laptop néha kikapcsolt vagy fekete képernyő fogadott csak újraindítás segített azt hittem rendszer összeomlás a probléma mivel 1 éve volt telepítve + vírust is bekaptam, így újra telepítettem szintén win7.64-re és az ACER oldaláról leszedett Drivereket raktam föl, de nem működik rendesen a gép ráadásul a hang sem akar működni vagy is működik amennyiben indítok a hangszóró tulajdonságokban hang tesztet, de újraindítás után ismét nincs hang. Több hibalehetőséget kipróbáltam, de nem talál semmi hibát.

    A neten olvasgatva keresgetve BIOS frissítés megoldja ezeket a hibákat, le is szedtem a BIOS-t és itt adott a kérdésem, hogy a leszedett BIOS-t kicsomagolom bárhová és katt a "P5WE0121.exe" fájlra windows-on belül és frissíti a BIOS-t? A leszedett fájlban 2db fájl van "Dos" és "Windows" és ezt csak kicsomagolom bárhová és a windows mappában indítom az exe fájlt és kész, nem kell pendrivre másolni.
    Amin szeretnék BIOS frissítést végezni a ACER ASPIRE 5750ZG típusú laptopon.
    Köszönöm szépen.

  • biglion-lord

    tag

    válasz mr_ricsi #2624 üzenetére

    Köszönöm a segítséged!
    Mindent megcsináltam amit csak lehetett, többször is telepítettem és az Acer oldaláról szedtem le a hozzávaló Drivereket és semmi nem oldotta meg a problémákat 3 napja szenvedek a megoldással. Este meguntam a banánt és nyomtam 1 gombot a Bios frissítésre sikerült megcsinálta aztán 1 friss telepítést kapott ismét, mert nem töltött be gondolom a rendszer másik, régi Bios-ra volt hangolva.
    Miután újraraktam a rendszert Bios frissítés után a drivereket toltam föl sorban az Intel VGA Driver után kék halál újraindulás majd javítást ajánlat elfogadására katt, de nem talált problémát. A gépen 2 VGA van gyárilag az egyik INTEL a másik NVIDIA és az INTEL Driverére dobott kék halált, de olyan gyors volt, ha nem nézem a kijelzőt észre sem veszem csak annyit láttam, hogy 1 kék ablak villant és újra indult. Mivel Bios frissítés után 2x játszottam el a telepítést és már a sokadikat, így már nem foglalkozva a kék halál problémával földúrtam minden drivert a gép tökéletesen működik sokadik újraindítás után sem dobott kék halált a hang sem megy el egyet gondolva. Arra gondoltam ami a kék halált érinti, hogy amikor megkapta a Bios frissítést és újra indult a gép a HDD hirtelen felpörög amit korábban nem tapasztaltam és gondolatom szerint lehet ez okozta a kék halál problémát "olvasási probléma" mivel a 2. NVIDIA VGA Driver után már nem pörgött úgy föl a HDD persze ez így elég érdekes és nem értem, de a lényeg így már működik a gép. Mivel korábban már minden lehetőséget elkövettem a korábban leírt problémák orvoslására "hang leáll, néha fekete képernyő a gép meg megy a ledek is azt mutatják, de a kijelző sehol gombra egérre nem reagál, és csak újraindításra állt helyre.... stb." és most, hogy kapott Bios frissítést minden probléma eltűnt, remélem így is marad. Köszönöm szépen a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák