Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz ielektros #6925 üzenetére

    Máris idézem kikihun-nak írt levelem:

    "Azért sikerült hülyeséget írnom, mert HM67-es chipsetről van szó. (HM55-re hívatkoztam)
    Olvastam (a TomsHardware-n, aztán több helyen is publikálták) hogy a HM67-es chipset logikai hibája, hogy egy meghatározott idő elveszti a szinkront az CPU-val és ilyenkor lekapcsolja a gépet. Ezt az "opciót" a gyártók nyomására eredetileg arra találta ki az Intel, hogy ne lehessen "B" kategóriás processzorokat "i" kategóriásra cserélni büntetlenül. Aztán több gyártónak (főleg a HannStar vonulaton) sikerült olyan BIOS-t kiadnia ami tartalmazza ezt a rossz mikrokódot és egy update után egyes modellek eldobják így magukat.
    Megpróbálom előtúrni a cikket, de így a Karácsonyi rohanásban nem ígérem. Ami a lényege, hogy nem leállnak (HALT signal fut be az SM vezérlőbe) a perifériák, hanem az időeltolódással vacakol valamit rendszer, így nem generál hibát, hanem egyszerűen olyasmit produkál a logikai vonalon, mintha "levágnád egy mozdulattal" a fél alaplapot. (tudom ez ökörségnek hangzik, de egy ilyen leállás után mértem egy Samsung-ot, és döbbenetesen tapasztaltam, hogy a fél alaplap még működött, a másik fele meg nem; nem volt táp és leálltak a kvarcok is :Y tápáramkörökön)
    "

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák