Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz Shadowguard #172 üzenetére

    az én receptem a következő:
    #1 mech: lrm raj rá célzás nélkül. annyi, hogy az unstable állapotba áttolja a célpontot. ne a lábát célozzuk, menjen a teljes mechre;
    #2 mech minimálisat sebző, de stb sebzést okozó fegyverrel ledöntöm, ez is szintén mehet a teljes mechre, nem kell célozni;
    ez eddig 1 pilóta sebzés, viszont nem okoz túl nagy sebzést egy assaultnak, éppenhogy elkezdődött elszíneződni a páncélja;
    #3 innen kihasználva, hogy a called shot ingyenes, elkezdem lőni a két oldalsó torzóját;
    itt már kelleni fog a matek, mert ha túl nagyot lövök bele a szélső torzókba, akkor a megsemmisülésük után már a ct fogja kapni sebzés maradékát, és az nem akarom lerobbantani; amikor az oldalsó torzók már nagyon rottyon vannak, de az azonos oldali kar még ép, célszerű lehet azt célozni, hogy csak a maradék sebzés bántsa az oldalsó torzót.
    a cél az, hogy a két oldalsó torzót úgy bűvészkedjük le a mechről, hogy közben a középső minél kevésbé sérüljön. erre nem használok lrm-et, mert nagyon szór a találat helye, még célzás esetén is;
    az oldalsó torzók lerobbantása darabonként 1-1 pilóta sebzést indukál;
    közben mindenképpen fel fog állni, szóval +1 pilóta sebzésért le lehet újra dönteni. az lrmek viszont mindenképpen arról az oldalról érkezzenek, ahol még valamennyire ép az oldalsó torzó, nehogy berobbantsák a közepét. ha már mindenhol nagyon rottyon van, akkor lehet célozni a lábát.
    ezzel elvileg van legalább 4 sebzésünk, ez elég szokott lenni. ha mégsem, akkor
    #4 kilőjjük az egyik lábát, ez szintén ledönti a mechet;
    +1 bónusz #5: ha van az egyik karon lőszer, akkor azt a végtagot direkt lehet lőni, a lőszer berobbanása szintén sebez a pilótán.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák