Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prokxy

    veterán

    válasz Olympos #23713 üzenetére

    Én azt mondom, amit tapasztaltam: 4770K-val nem volt 90-95% felett a VGA usage, újítással már igen ugyanott, ugyanazzal a beállítással. Az, h most ez CPU limit volt vagy a bolygók állása és a RAM órajele+a CPU terheltségéből fakadó tehetetlenségi mutató, na ezt nem tudom, de a helyzet javult és én ennek örülök! :)

    Én sem akartam elhinni, de más játékban ilyet én nem tapasztaltam, hiszen wildlands-ozom is és ott gyönyörűen ment a VGA 99%-on CPU meg 60-70 körül és a setup ugyanúgy ultra+ugyanaz a konfig...szóavl ez vmi BF1 bohózat lesz! :D

    kriszpontaz: addig nem is néztem, amíg nem vettem meg a PG248Q-t, h megvan-e az FPS. Aztán daveOff mondja, h neki van 150 FPS-e, nekem meg volt 130, ugyanott, ugyanúgy, mondom mi a tök? VGA ugyanaz, graf setup ugyanaz, ami más volt az a ram+cpu+lap, mondom ennyit dobna rajta a 7700K és 3200-as ramok? Nem pont ennyit, de sokat...
    Nekem azóta sem megy az MSI AB, nem érdekel, akkor ezt kiderítettem, hiszen már zavart, h vmi nem ok, ott a 200e-s VGA és baszik menni maxon, ééérted?! Különben meg gyere már gémelni!!!! :R

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

  • válasz Olympos #23713 üzenetére

    Szerintem ezzel kár ennyit pörögnötök... egyrészt a BF1 szálkezelése szerintem nem egyenletes azért ugrál összevissza... vagy javítják vagy nem.
    (Valószínűleg valami low level apis összvérmegoldás miatt, hogy jó legyen DX11 meg 12 alatt is / egyik sem lett emiatt igazi /, ami még messze nincs kiforrva/csiszolva... szvsz nem javítják, max a kövekező játékban, a következő motorverzióban jobb lesz.)

    A másik meg hogy az NV driverben van valami CPU trükközés, ez a Ryzen teszteknél elő is jött egy két játéknál. Megmagyarázhatatlan különbségek vannak. Szóval az NV driver is tuti valami CPU függő turpisságo(ka)t is tartalmaz, ez 100%.
    Ráadásul minnél gyorsabb a GPU, annál inkább számít.

    És innentől kvázi már minden számíthat, milyen gyors a ram, a PCI Express busz mennyire terhelt, cache sebessége, mérete... órajelek...

    Szóval lehet ezen pörögni, de a legjobb, ha kikapcsolod ezt a hülye CPU meg GPU kihasználtság mutatót és szépen játszol nyugodtan. :D ;)
    Észre sem veszed, hogy milyen procid van... és jó lesz a 4770K is. ;]

    -----------------------------------------

    Ma este nem hiszem leszek, csak 22 körül érek haza és szerintem lesz még csomó dolgom/"házifeladatom" is.
    De majd kiderül.

    Kéne egy BF1 kupa inkább hétvégéken... :DDD
    Valaki szervezhetne... :P

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • voodoo98

    Topikgazda

    válasz Olympos #23713 üzenetére

    Nekem az, hogy nincs 99%-on gpu usage (100-ig nem megy fel soha). Nyilván, ha leesik 95-99% közé az nem annyira zavaró. Amikor 90 alá esik azt már érezni is. 10%.
    Ritkán van a CPU mag/szál 100%-on, inkább 90 és felette ilyenkor is.

    (#23714) prokxy
    Engem is zavar, hogy nem megy maxon. Meg az is, hogy jócskán bereccen még gsync mellett is.

    BREAKING:
    Spring Update dropping tomorrow!
    Holnap update! :D

    [ Szerkesztve ]

    Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

Új hozzászólás Aktív témák