Új hozzászólás Aktív témák

  • _Dumber_

    őstag

    Sziasztok ismét.

    Sikerült egy aránylag jól működő debiant felhegesztenem a kicsikére.
    Az alapot innen vettem. Igor Pečovnik munkája. Nem sokat módosítottam. Feltelepítettem ezt azt, beállítottam a bridget, NAT-ot, DHCP-t..stb
    3.4-es kernelt használ. Ezzel egyenlőre több minden megy mint a 4.04-en.

    Letöltés

    Ami megy:

    LAN - WAN jól működik.
    Bridge: bekötve a LAN és a WLAN
    ssh-n elérhető a LAN és a WLAN felől.
    Internet elérhető a belső háló felől.

    Nekem 60Mbps-es netem van. Ezt hozza sebességben WAN - LAN - WLAN oldalon is. Nagyobb átvitelnél nem volt lehetőségem tesztelni.
    Wifi-t is kb 1 órát teszteltem... addig nem dobált le.
    Amit nem tudtam letesztelni az a firewall. Kívűlről nem tudom, hogy mennyire véd.

    Ami nem működik:
    Egy Openwrt-vel felszerelt 941ND-t nem tudtam wlan-on felcsatlakoztatni rá semmilyen módszerrel. (Ha a Lamobo-ra Openwrt-s fw rakok, akkor gond nélkül megy).

    Ami alapvető különbség az eddig próbált összes fw-hez képest, hogy az SD-n csak 1 particiót csinál. Úgy gondolom, hogy éppen ezért könnyebb kernelt cserélni.

    Ha van lehetőségetek tesztelni és fejleszteni, akkor hajrá... :)

    Telepítés : sajnos 8Gb-s kártya kell hozzá, mert arról mentettem le. Ha valakinek sikerül kisebbre faragnia , írja le hogy csinálta.

    felrakni kibontás után a szokásos dd parancs :
    dd if=lamobo_debian_v2.0.img of=/dev/sdx (az "x" a # fdisk -l, paranccsal kideríthetó)

    WAN port - DHCP-re állítva
    LAN-WLAN bridge: static - 192.168.2.1
    root/123456789
    wifi ssid: lamobo - pw:123456789

    wifi paramétereket át lehet írni az /etc/hostapd.conf-rt fileban

    -----
    Amiért én inkább erre szavazok mint az openwrt-re.

    Található rengeteg verzió openwrt-ből a neten kifejezetten erre az eszközre.
    Alapvetően a kernel a különbség.
    3.14-es wifije nem igazán stabil.
    3.19 már jó, DE:
    Ha az aki kiadta, nem mentette le és nem osztotta meg az adott kernelhez tartozó packages könyvtárakat, akkor minden bizonnyal , mikor 1-2 hónap múlva fejleszteni szeretnénk,
    akkor a /snapshots/trunk/sunxi/generic/packages/ könyvtárban már csak az új kernelmodulok vannak meg. Az meg nem lesz jó hozzá. Lehet hegeszteni és átcserélni a kernelt, de nekem maradéktalanul nem sikerült. Látszólag működik, de pl a VPN kapcsolatot a tűzfal nem engedi át (windows kliens -> neten egy VPN kapu)

    A debiannak is van grafikus felülete: webmin-nek hívják. Ha valaki igényli így kell felrakni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák