Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz brumi1024 #1023 üzenetére

    Nagyrészben egyetértünk, de pl. engem pont nem zavar a kijelző, alig használom, mert számítógépről és telefonról is vezérelhető minden (kvázi a telefon az érintőkijelző részben). A világító logó pl. abszolút nem érdekel, az csak üveggyöngy ... :) .
    A hardned nozzle és a hardned extruder fogaskerekek vásárlását előre belekalkuláltam, már meg is vettem (nem drágák) pár kopó, fogyó alkatrésszel együtt, amiket az X1C-hez is meg kellett volna venni, így ingyen szállítással küldték. Kamerának van egy olcsó blink kamerám, ami azért nem a 700 Ft-os Ali kategória és bárhonnan lehet rajta nézni a nyomtatást, nem kell VPN-el bűvészkedni. Világítást nyomtattam rá és vettem hozzá 5V-os LED sort fillérekért az Aliról, amiből több db is kitelik. MCU ventilátort szintén Aliról rendelt Gdsime lesz rajta (nekem már bevált a márka), a ház meg nyomtatva kész, nem kellett rá 1 kg filament sem. A pc oldallapok sem voltak vészesek, az volt a legdrágább tétel, amit ráköltöttem. Nekem így megfelel a célnak, nem munkára használom, csak hobbi célra.
    Amúgy ez egy kiváló nyomtató a jelenlegi piacon ár/érték arányban nézve és persze vannak hibás példányok (de pl. a Toyota is visszahívott sok százezer autóját pl. a beragadó gázpedál vagy a hibás légzsák miatt, ami azért sokkal veszélyesebb hiba, mint egy görbe bed, abba még senki nem halt bele :) ).
    A probléma szerintem az, hogy a fórumokra azok írnak, akiknek valami problémája van a nyomtatóval, akiknek nincs, azok többen vannak, de minek írnák le, hogy nics vele semmi problémájuk, ugye?
    A fórumokra beírt hibákból meg azért van jó pár "user error" is, lássuk be, tehát a tényleges valós hibaszázalékot (mennyit adtak el és abból mennyi a valós hibás példány) nem tudjuk, de a fórumok alapján ítélni nagy bátorság lenne.
    És nem, nem védem a Bambu-t, ilyen az élet, olyan gyártó nincs, aki csak tökéletes gyártmányokat gyárt, még az Apple vagy a Samsung sem, gyártási hibaszázalék mindig van, kérdés, hogy ez mekkora és ezt jelenleg nem tudjuk.
    Persze aki pont egy hibás példányt fog ki ilyen sok pénzért, nyilván jogosan elégedetlen, én is jártam már így, megértem :K .

    [ Szerkesztve ]

  • poli27

    Topikgazda

    válasz brumi1024 #1023 üzenetére

    Csak a csatlakozók jó szarok a hotenden.......

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák