Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Seikai

    aktív tag

    Sziasztok a következő problémámban kellene segítség: a HD7870 black edition karim windows indításakor 100% gpu terhelés mutat felmegy 80 fokra és a hűtő is hangos lesz mint 1 turbina. Amikor leszedtem a drivert akkor minden jó volt majd felraktam több másik catalyst drivert is, újra előjött a probléma és ugyanaz..... ezmiez?

    Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

  • Seikai

    aktív tag

    Sziasztok!

    Este a legutóbbi nvidia driver update után dobott 2 sec-re egy szürke képet a GTX 780-am majd az ultrawide felbontásom visszaugrott 1080P-be. Ezek után se a gpu-z nem ismerte fel pontosan a GTX 780-at, az nvidia driver se indult el és az eszközkezelőbe a windows 10-esem (64 bit) letiltotta error 43-val miszerint hibát észlelt a működésében.
    Fullhd-ban teszi szépen csendesen a dolgát, de mást nem bír nagyon tenni, ergo van egy 2d gyorsító téglám...

    Minőségi szaftot kap egy RM 850-től és az alaplappal sincs gond.

    Amit eddig tettem:

    -DDU és több régebbi driver reroll
    -Bios reset
    -PCI-E slot csere
    -Eszközkezelő GPU disable, enable
    -cmd.exe bcdedit /set pciexpress forcedisable/enable
    -BIOS dgpu enable/disable
    -váltás intel hd és gtx 780 közt

    amit még nem próbáltam:
    -más vga próbája a gépben
    -Windows reinstall
    -BIOS update
    -GTX 780 BIOS update
    -Áttenni másik gépbe (perpill nincs a közelben)
    -Szétszedni újrapasztázni (nem hiszem, hogy ez lenne a gond lol)
    -sütőbe rakni egy kis időre, ha már sehogy sem megy és ha az sem segít akkor papírnehezék :O

    Valami egyéb ötlete valakinek?

    Köszi előre is a tippeket.

    [ Szerkesztve ]

    Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

  • Seikai

    aktív tag

    Na update! A GTX 780 életre kelt :D

    Bios flash se működött és már mindent próbáltam szoftveres szinten, 3 gépben is járt, de semmi. A kártya meghalt...

    Aztán...

    -Sütőbe be 200 fokon 8 percre majd újra összeszerelés és tadamm műkszik :DDD

    Folytatja útját a Mass Effect Androméda meghajtásában ultrán :C

    [ Szerkesztve ]

    Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

Új hozzászólás Aktív témák