Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi

    tag

    Sziasztok kedves fórumozók! Egy gyors és számomra égetően fontos kérdést tennék fel. A napokban kitakarítottam a számítógépemet még a nagy meleg előtt, hogy jól bírja a nyári strapát, kijött vagy 1 kiló trutyi, nagyon örültem, mert halkabb és talán egy kicsit gyorsabb is lett a gépem. Tegnap azonban az egyik játéknál a gép lefagyott. Mondom fasza inkább megyek aludni.

    Ma azonban, mikor bekapcsoltam a gépet érdekes elcsíkozódásokat vettem észre. A gép csak csökkentett módban kívánt elindulni. Az úgynevezett nvlddmkm.sys fájlra hivatkozik. Ezután már visszaolvastam, több megoldást is megpróbáltam, vga kártya driver újratelepítés, stb. Sajnos sikertelenül.

    Most ott tartok, hogy még újratelepítem a gépet és megnézem, hogy ez megoldja-e a hibát, ha nem, akkor valszeg a vga kártya lesz a hiba oka, persze ezt meg fogom azért nézni.

    A kártya már több, mint 3 éves. Egy nVidia Geforce 8800 GTS 320MB-os PCI kártyáról lenne szó. Nagyon meg voltam vele elégedve, jól szolgált, de ha mégis hibás, akkor kell vegyek egy újat.

    És ezügyben kérném a tanácsotokat, hogy legalább ilyen teljesítményű kártyát, ha nem jobbat, max 30eFt-ig milyet tudnátok ajánlani. Nem szeretném, hogy vita legyen, hogy nVidia vagy AMD/Ati, mindkettőt szeretem.

    A gépem. AMD AM2 6000+ proci, 4GB DDR2 800Mhz Ram, 500W Blue Forstom vagy mifene táp 3 vinyó (250,400,500GB) és egy MSI K7N2 Ultra alaplap.

    Ehhez a géphez milyen videókártyát ajánlanátok?
    Én egy ilyet láttam: Sapphire Radeon HD 5750
    Ez a kártya van olyan gyors, mint a jelenlegi??? Régen tisztában voltam a VGA kártyák evolúciójával, de az elmúlt 3 évben már nem követem nyomon a fejlődést (család, munka, stb.).

    Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm.

    Ja és a lényeg, nagy StarCraft 2 fan vagyok, fontos, hogy 1680x1050-es felbontásban az fusson, meg várom nagyon a Diablo 3-at. :)

    Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

Új hozzászólás Aktív témák