Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeloman

    újonc

    Hello!
    A következő lenne a problémám: néhány hete kezdődött, néha egyszerűen csak elérhetetlenné válnak a vinyók a gépben. A gyökérben levő mappákat még éppen meg tudom nézni intézőben, de megnyitni már nem tudom, hibaüzenetet kapok. (Sajnos nem emlékszem a konkrét szövegre, de újra találkozok vele, pontosítok). Ilyenkor eszközkezelőből is eltűnik egy kivételével az összes vinyó (3 van összesen), de a SATA-s ssd megmarad, továbbra is használható. Ha ilyenkor újraindítom a gépet, percekig látom az alaplap logóját a feliratokkal, hogy mit kell nyomni a bioshoz, de utána bebootol, viszont továbbra sem látom az eszközkezelőben a merevlemezeket. Másnapra megjavul, mintha le kellene hűlnie valaminek. Próbáltam már megcserélni a SATA kábeleket, csak egy vinyót bedugva hagyni, HD sentinel ben sem láttam semmi érdekeset, másik sata portot az alaplapon, kezdek kifogyni az ötletekből. Még az jutott eszmbe, hogy nagyjából akkor kezdett el jelentkezni a probléma, amikor az energiagazdálkodási beállításokkal szórakoztam, hogy hány perc tétlenség után kapcsolja ki a merevlemezeket a windows. Azóta elméletileg mindent visszaállítottam az alapértelmezettre, de nem segített.
    A konfig a követekező: Gigabyte B450 aorus elite alaplap, Ryzen 5 2600 proci, 2x8gb G.skill 3000Mhz memória, bequiet straight power 11 650W táp, Windows 10 64bit
    Valakinek van esetleg ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák