Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thor_

    újonc

    Sziasztok!

    A következő problémám adódott: egy ideje véletlenszerűen lefagy a gépem- van, hogy napokig nem jelentkezik a gond, máskor többször is egy nap alatt-, általában böngészés közben, játék alatt eddig egyszer fordult elő. Ilyenkor ha reset gombot nyomok, akkor a legtöbb esetben olyan mintha újraindulna a gép, de csak fekete képernyőt látok, a bios sem tölt be, ilyenkor a főkapcsolót hosszan nyomva kikapcsolom a gépet és kb 10 másodperccel később vissza tudom kapcsolni. A reset gomb akkor is ugyanezt csinálja, ha csak úgy megnyomom fagyás nélkül, illetve ha a windows betöltése közben nyomom meg akkor is. Ha azonban még csak a bioszt töltötte be a gép és megynomom a reset gombot akkor rendben újraindul. Futattam különböző stressz teszteket, illetve memtest86-ot is. Egyedül az OCCT CPU:Linpack tesztnél tapasztaltam azt, hogy kb egy perc után a gép lefagy néhány másodpercre aztán folytatja a tesztet majd megint lefagy és így tovább.

    A gépem:
    Alaplap: Asus M5A99FX PRO 2.0
    Processzor AMD fx-8320 3.5 GHz AM3+
    VGA: Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GB GDDR5 128bit
    Memória: HyperX 8GB Genesis DDR3 1600MHz CL9
    Merevlemezek: Toshiba 500 GB 72 00 rpm; WD Caviar Blue 1TB 7200 rpm (ezen van a windows)
    Táp: Chieftec CTG-600-80P
    Oprendszer: Windows 10 legutóbbi frissítéssel ( a frissítés előtt is csinálta ezt a gép)

    A válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák