Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    Sziasztok!

    Itt is felteszem, mert gyorsan lenne szükségem a megoldásra (nehogy a gép felülírja a file "helyét" a memóriában): a fényképező belső memóriájáról mivel lehet visszaállítani a "véletlenül" törölt képet? Nem volt hely, egyet töröltem, hogy újracsináljam, és a gép lemerült. Nagyon felhúzott, és most gyorsan vissza szeretném állítani, ha valamelyik neten elérhető ingyenes progi meg tudja csinálni ezt. A legjobb az lenne, ha nem a fényképezőt manipulálná, hanem csak lementené a képet a vinyóra.

    A fényképező rendes drive-ként "mutatkozik be" a gépemnek. Szeretnék még képet csinálni, és attól félek, hogy ha a többit át is másolom a számítógépre, a törölt file helyére lesz tárolva az újonnan készített fénykép, mivel a sorban a másodikat töröltem, hogy helyet szabadítsak fel, megcsináltam az új képet, nem lett jó, töröltem, és utána merült le az akksi.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz sznyunyi #43128 üzenetére

    Köszi, kipróbálom ezt is. Google-val néztem én is, csak amit találtam, és dícsérték egy tesztben, az el sem indult (Recuva), amit meg még ajánlottak, egy bizonyos GetDataBack nevű progit, azzal nem jutottam semmire, nem találta meg a file-t (pedig úgy tűnt a kiírásaiból, hogy jó nyomon jár).

    Persze van sok féle, de mindet nem tudom végigpróbálni (és nem is szeretnék fel-le telepítgetni mindenféle programot, ha nem muszáj).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz sznyunyi #43128 üzenetére

    Ennek kellene .NET Framework 2.0 is, ami nálam nincsen fent - és most nem is akarom, hogy fent legyen. :)

    Ellenben kipróbáltam még három félét, és ebből kettő el sem indult (az egyik már a telepítéskor hibát dobott, hogy a Kernel32.dll-ből nem tudja hívni a rendszerverziót eláruló függvényt, de ott még továbbment), a harmadik meg volt az, amit már írtam (úgy tűnt, jó nyomon jár, aztán mégsem).

    Hihetetlen.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Egy gyors kérdésem lenne: a most kapható 4x-es DVD-RW és +RW lemezeket hányszoros sebességeken lehet írni? Csak az író határozza meg és valójában 1-4x-esek, vagy a -RW az 2-4x-es (a hátán egy ilyen szabványnak való megfelelést emlegetnek, csak nem tudom, hogz ez kizárólagos-e) a +RW pedig 2,4-4x-es?

    Az íróm -RW-re elvileg 1-2x-t tud, +RW-re pedig 2,4x-et és 4x-et (Plextor PX708A). A DVD tokján egyedül az orosz nyelvű szövegben írnak 1-4x-et, mindenhol máshol 4x szerepel. Amúgy Verbatim mindkettő és Made in Taiwan.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Qru #44848 üzenetére

    Köszi! Sajnos +RW-n nem tud 1x-eset, úgyhogy a -RW felé hajlok, valahogy jobb szeretem a lehető leglassabbat, bár a +RW-ben meg ott a mozgástér felfelé, a 4x felé, ha sürgős lenne...

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Hali!

    Van egy Sony SD memóriakártyám, 8GB-os, de a tok ("doboz") hátulján írják, hogy valójában csak 7,2GB a felhasználható ebből. Ez azért elég durva eltérés szerintem. Ez mennyire megszokott, hogy ilyen nagy a különbség?

    Pl. pendrive-oknál is ez a helyzet? Van egy olyan Kingston, amire már eleve telepítettek cuccokat, de az nem derül ki, hogy mennyit foglalnak. [link]

    A pendrive-oknál mennyivel szokott kevesebb lenni a ténylegesen elérhető tárterület? Vagy van konkrétan valakinek ez a fenti típus (KE-U508G-T, fekete-kék DataTraveler SE6), aki meg tudná mondani, hogy ennél mi az ábra? (Jár hozzá 6GB online tárhely, fene se tudja, hogy ez jót vagy rosszat jelent-e.)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Hali!

    Nekem egy olyan problémám van, hogy DVD-írásnál túl hosszúak a file-nevek, és le akarja vágni őket a K3b (Linuxon), de én ezt nem szeretném, mert ezzel infó vész el.

    Ilyen opciók vannak az "Allow untranslated ISO9660 filenames" pont alatt:

    - Allow 31 character ISO9660 filenames
    - Allow max length ISO9660 filenames (37 characters)

    És van egy másik főkategória:

    - Allow 103 character Joliet filenames

    Mindhármat bepipáltam.

    Namost írás előtt a Joliet kapcsán panaszkodik, vagyis 103-ra akar vágni, de azt sem értem, mert hosszra csak kb. 60 felé van egyik-másik, és ráadásként a logba úgy írja be, hogy mögé írja zárójelben egy másik file nevét, ami szintén hasonló hosszúságú, de nem írja, ahogy annak helyette milyen sorszámozott nevet adna.

    Pl.
    Using 20100705VIHARFELH1-MEZOHEGYES-000.JPG for <elérési út>/20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar.jpg (20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar-NAGY.jpg)

    A lényeg, hogy ezt mivel lehetne kivédeni? Windowszon nem panaszkodott ilyen hosszúságú nevekre, csak jóval nagyobbra emlékeim szerint. Mit kéne még kiválasztanom, hogy engedjen hosszabb file-neveket is?

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Hali!

    Azt szeretném tudni, létezik-e jó áron (olcsón) olyan DVB-T set-top box, ami ki tudja küldeni a digitális csatornákat analóg antennakábelen (RF-en), hogy aztán az megosztható legyen több TV között is? Amennyiben létezik, akkor még érdekelne, hogy a teletext is menni fog-e rajta.

    Ha jól gondolom, mindehhez az kell, hogy az eszköz azt az X db. csatornát folyamatosan dekódolja, és tegye rá az antennakimenetre. Kicsit valószerűtlennek érzem... Nagyon melegedne (sokat fogyasztana) egy ilyen cucc.

    A cél egyébként az lenne, hogy nézni is lehessem több helyen a TV-t, de fel is lehessen venni vele (számítógép tunerkártyájával, bár amilyen zizis a digitális adás, annak a kikódolt verziójával nem sok jóra számíthatok, azt hiszem, ellenben a box amit fel tud venni USB-n, azt meg csak ugyanazzal lehet lejátszani, illetve képeket nem is tud menteni az adásból).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Hali!

    Az USB hubok használatának milyen hátrányai vannak? Kontakthibás lett minimum az alaplaphoz kapott USB-kivezetés egyik csatlakozója (pontosabban hol érintkezik, hol nem), és vagy kéne egy újat vennem helyette (kb. 550 Ft), vagy a még jó csatlakozóba lehetne kötni egy hubot (és akkor nemcsak plusz kettő portom lenne).

    Pl. ha külső HDD-ről külső HDD-re, vagy fényképezőről külső HDD-re másolnék hubon keresztül, az mennyivel lenne így lassabb?

    A régi USB-kivezetés (hátlapi panel) megtartásának előnye az lenne, hogy azon vannak diagnosztikai LED-ek is, amik jól jöhetnek probléma esetén, csak nem tudom, megéri-e ez így.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz pjen #57597 üzenetére

    Tudnál mondani márkát kártyaolvasóra, ami már jónak számít? Szupermarketben láttam ilyen áron (Omega, Silverline), több féle kártyát is támogatnak, de ha nem megbízhatóak, vagy lassúak, vagy hamar tönkremennek, akkor felejtősek.

    Amúgy még azt szeretném, ha az olvasó nem karcolná meg a kártyák érintkezőit. Eddig egyet javasoltak itt a PH-n, egy Transcend P6-ot, de olyat egyelőre nem találtam (csak aminek P5 van a típusszámában), meg azért nem ártana, ha többféle kártyát is támogatna, nemcsak SD-t és microSD-t (a biztonság kedvéért, amúgy nem kritérium; egyedül az a fontos, hogy a microSD-t is vigye adapter nélkül).

    Hamával volt dolgom, az karcolta az érintkezőket.

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz pjen #57614 üzenetére

    Köszi, egyről beszélünk! Azt meg tudnád nézni, hogy a kártyák érintkezőit megkarmolta-e? Ha fény felé fordítod, jól látható vonalak vannak rajtuk ez esetben.

    OFF: Hogy mobilon milyen nehéz egy hsz-t megtalálni...!

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák