Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz spista222 #34899 üzenetére

    Manuálisan mindig jobb szabályozni, azért kell. :K

    PWM-est vettem annó mert akkor még csak alaplapról tudtam levenni egy fix minimum szintre a fordulatot, hogy csendesebb legyen, de ha fel akartam venni akkor meg BIOS-ban kellett megint állítgatni... meguntam ezt a vacakolást, ezért lett egy ventiszabályozó vásárolva. A mostani lapom is fix szintet tud, szoftveresen meg nem lehet minden féle ventit szabályozni (speedfan nálam nem tudja). TC-s venti nem jó megoldás, az nagyon a saját feje után megy. Szóval, manuálisan, potival, ez az egyetlen igazán jó megoldás számomra. :K

    Tehát platform csere volt, szabályozót is eladtam és bíztam benne hogy nem lesznek hangosak a ház ventijei, de mégis azok, BIOS-ban minimumra véve is van egy kis "szélzaj" ami zavar, ezért kell egy szabályozó, és olyan kell amivel ki lehet kapcsolni menet közben, mert közben ilyen igényeim lettek (játéknál felkapcsolnék még kettőt, de ezen kívül meg nem kellene üzemelniük), miután kiderült számomra, hogy ilyen eszköz is létezik.

    Az nem jó ha kínlódik, rezeg-röcög, mert forogna, csak nem elég neki a kakaó, pl. letekerem 5V-ra és 7V kell neki minimum. Nem akarom megölni a ventit. Vagy hülyeséget feltételezek, és semmi baja sem lesz tőle?

    Minden esetre olyan kell ami kikapcsolja, vagyis egyáltalán nem működik!
    Zalman mfc-1-ben gondolkodom, vagy lamptron fc4. Előbbinek van 3 állású kapcsolója (5V, 0V, 12V), utóbbi pedig 0V-12V szabályoz (de őt már sehol sem árulják, legalábbis nem találok, fc6 meg drága meg fölöslegesen sok csatorna, 2 lekapcsolós + 2 normál elég, vagy 4 db lekapcsolós).

    A kérdésem arra irányult volna, hogy csak akkor tudom-e kikapcsolni a ventit, ha le lehet tekerni a potit 0V-ra? Függetlenül attól, mikor/hány volttól üzemel. Tehát akkor ha jól értelmeztem, hiába van ráírva egy szabályozóra hogy a minimum fordulat amire tud szabályozni az 0rpm, ha 5-12V tud csak feszt szabályozni, mert nem fogja tudni kikapcsolni.

    Egyébként zalman mfc1 plus-om volt, és igen volt olyan hogy 5V-on nem indult el két venti bekapcsoláskor, azokat eleve kicsit minimum fölött kellet tartani, úgy már jó volt (5V kellett nekik, csak az ampert volt kevés kb. 0,05-el).

    Hmm gigabyte lapom is volt, de ezt nem is tudtam. Igaz, akkoriban még nem érdekelt a gép hangja, meg kevesebb venti is volt benne. :))

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák