Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Aryes #125704 üzenetére

    Ok elnézést félreérthettem.

    "inkább kikapcsolom a tv-t és úgy húzom ki"
    Ugyan nekem teljesen más TVm van, de arra figyelj mit értesz "kikapcsolom" alatt. Nálam a távirányító gomb megnyomása után azonnal fekete lesz a kép és a kis állapotjelző led is vált; de valójában 1perc is eltelik amíg valóban kikapcsol. Ezt a tápegységében levö kis relé kattanása jelezi, ami nem biztos hogy egy átlagembernek feltünne. Sőt lehet már talán olyan tv is van (?) ami nem kikapcsol hanem csak altatásba megy (mint a pc).

  • King Unique

    titán

    válasz Aryes #125704 üzenetére

    A tévére vonatkozóan már a legelső válaszban le volt írva, hogy az úgy működhet és elvileg nem okoz gondot, hogy a készülék kikapcsolása után van fizikálisan leválasztva (kihúzva) az USB-s tárolóeszköz. Bár erre PC-s ellenpélda linkelve volt és ha ott, akkor akár tévés környezetben is előfordulhat.
    Aztán ha figyeltél, akkor a válasz nem az előbbire, hanem arra az állításra ment, miszerint csak és kizárólag akkor okozhat gondot a szoftveres leválasztás hiánya, ha írási művelet volt az eszközön, ami ilyen formában nem teljesen igaz és a (sok közül) linkelt tévé-PC példák, esetek is cáfolják, ahol az előbbin többnyire csak lejátszás volt, mivel a filmeket jellemzően PC-n másolták (írták) rá az eszközökre. Az pedig kb. semmit nem jelent, hogy esetedben eddig még állítólag nem okozott gondot a szoftveres leválasztása hiánya, mivel másoknál már igen... Meg ha a Samsung weboldalán a megfelelő leválasztáshoz van külön útmutató az egyes készülékekhez, akkor vélhetően nem véletlenül.
    Két Samsung HDD (vélhetően 2,5"-os külső) meg amúgy az egyik példában volt, a másikban WD. Ahol az előbbinél sem vsz maguktól mentek tönkre - nekem is van több Samsung belső/külső 3,5"/2,5" merevlemezem és jé, még mindig működnek - , hanem a tévén lévő USB-port elégtelen tápellátása miatt, ami megint tipikus hiba, hiányosság szokott lenni az ilyen tévé és társai vackoknál... A normálisabb készülékeknél még szokott lenni "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port ilyen célra, de az sem mindegyiken van.

Új hozzászólás Aktív témák