Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Qru #53039 üzenetére

    :R Igaz azt nem mondtam hogy még aktív topicot keresek. Ebből 2 halott, 2 meg 2 hónapja inaktív. Azért megpróbálom hát ha nézi valaki hozzáértő.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Qru #53050 üzenetére

    Oké, de hosszú lesz sajnos:
    Tehát, tanácsot/segítséget kérnék, vajon működik-e megfelelően ez a túlfeszvédőm? Mert nekem úgy tűnik, a földelése meghalt (a házban az összes konnektor földelt), ugyanis ha szemből nézed állítva, felül a 3 ledből a jobb oldali nem világít, alatta egy földelésre emlékeztető jel van és egy OK felirat, a középső az nem tudom mi a soha nem világított, de erre a földelésre úgy emlékszem hogy régebben világított. A bal szélső az a power led, 10A/250V~ van alá írva. Azért kérdezem, mert arra jutottam egy topicban, hogy lehet hogy a VGA memória és RAM ami hibákat produkált nálam, a földelés hiánya miatt kezdett el hibázni (azóta nem tapasztaltam hibát, most igp-t használok és másik rammodult).
    A történethez hozzá tartozik, hogy kb. 4 éve mikor még kolis voltam, egy nagy nyári viharkor még filmeztem, mellénk lecsapott egy villám (nem az épületbe hanem az udvarra), kocsiriasztók beindultak, és a hangfalam mélynyomója elpukkant, leégett. Más baj nem lett. Gépet gyorsan kikapcsoltam akkor éreztem már a hangfal égett bakelit szagát (meg lett javítva, azóta is használom, IC szétégett és beszakadt a ménynyomó). Na most ekkor is minden ebbe az APC-be volt dugva és gondolom akkora túlfesz volt és olyan hirtelen hogy nem bírt reagálni, a tápegység meg a monitor meg valszeg azért úszta meg mert van bennük plusz biztosíték.
    Azóta is ezt az APC-t használom, problémát nem tapasztaltam, minden működik, nincs rajta sérülés, se olvadás és az esetkor sem csinált semmi szokatlant (pl. füst, tűz). Azóta sincs semmi gond a géppel, csak ez a memória hibázás volt, ami gyanút keltett egy fórumtársban a földelésre. Mivel nem tudom károsodhatott-e az eseménytől, most már csak megkérdezem (egyébként sok laptop töltő kimúlt ill. pc-s hálókártya megégett az esetnél, legalább 30 ember szenvedett el károkat).
    Kérdéseim:
    - Károsodhatott-e az APC ettől?
    - Hogyan döntsem el én, hogy károsodott-e? Semmi felszerelésem, eszközöm nincs, és nem is értek hozzá cseppet sem.
    - Hogyan működik egy ilyen eszköz? Elképzelhető hogy a túlfeszvédelem mondjuk biztosítékkal van megoldva ami behalt az esetkor és most ugyanúgy működik látszólag de már nem biztosít védelmet? Mert akkor meg értelmetlen a használata.
    - Iponban vettem, majdnem 5 éve, 10 év garit adtak rá. Ha visszaküldöm hogy vizsgálják meg (félkonfiggal együtt vettem szóval elvileg a garancia futárral megoldhatnám ingyenesen), és megállapítják hogy semmi baja, rámterhelnek szállítási és bevizsgálási költséget? Jó tudom írjak nekik, de hát ha volt már másnak is hasonló ügye és tudja a választ.

    Kezdek félni a használatától, ezért szeretnék biztosat tudni! Kérem aki tud segítsen!

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Buvarruha #53052 üzenetére

    "...megállapítják hogy semmi baja, rámterhelnek szállítási és bevizsgálási költséget?"

    De most mit tegyek? Mert ha beküldöm, közben meg jó, kifizethetek - szerintem - közel egy új árát a nagy semmire. Ennyire nem szoktam pocsékolni a pénzt....

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Buvarruha #53054 üzenetére

    Sajnos nincs, akkor vele beszélnék, nem ide írnék :( - ez nem olyan mint az informatikus ismerős.

    Villám ellen persze nem véd. Mondjuk az esetet én úgy tudom megfogalmazni, hogy a villám másodlagos hatása volt, mivel - mint írtam - a villám az épület mellé csapott le, nem az épületbe. (Később kapott az épület is - de akkora már kihúztam mindent rég - , bele a wifi antennába, routerek, switchek fele megsült.) Szóval konkrét villámot nem úsztam volna meg ennyivel szerintem. Amúgy minek nevezzem ezt a jelenséget, amit másodlagos leírásnak írtam körbe? Mi ez a jelenség?

    Nem, nem értelmetlen. Az én kolim egy nagyon öreg - kb. 40-50 éves - épület volt, kábelezés is, és járt úhy egyik szomszéd hogy a PC tápja leégett az feszültségingadozás miatt (codegen táp). Szóval ezek után, mikor gépem lett a koliban, nem kockáztattam. Nekem nem is volt soha semmi gondom csak ez a viharos eset.

    -------

    A működését/felépítését tekintve ez hogyan működik? Létezik hogy kiégett benne valami de mégis működik?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Buvarruha #53057 üzenetére

    Ennyire nem értek hozzá, ő ezt mondta hogy emiatt. Többit passzolom. Bár volt olyan uncsitesóméknál hogy a bekapcsolt gép tápja leégett, kifolyt belőle valami ami meg ráégett a VGA-ra... :((( Na az volt a szép eset. Itt is feszültségingadozásról beszéltek, valami gondja volt az elektromos hálózatnak a körzetben.

    pjen: Próbalámpát árulnák minden picuri elektronikai boltban? Mert nálunk itthon semmi ilyesmi nincs, totál semmi műszaki felszerelés. Ja és ne röhögj hangosan de a föld az az aljzatban a kiálló fémek egymással szemben a falában? Igen komolyan kérdezem. :B

    Hűha varisztor, az megint kínai nekem.

    Arra is gondoltam hogy mi van ha csak a LED halt meg a visszajelzőben?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Buvarruha #53060 üzenetére

    "Ehhez szakember kell pont."
    Értem, és mit javasolsz, hova vigyen megnézetni? Hol foglalkoznak ilyesmivel, pl. Debrecenben?

    "Nincs értelme ennek a diskurzusnak és akkor sem volt. "
    Már hogy ne lenne, pl. most már tudom hogy van olyan hogy próbalámpa. Persze látatlanban nehéz, nem vitatom, de egy próbát megért, hát ha.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Buvarruha #53079 üzenetére

    Jó mindegy, a kérdés lényege az volt, hogy hova vigyem, Debrecent csak példának hoztam mert ott megfordulok.

    ----

    Szóval, mindenkitől kérdezném, hova lehet bevinni, milyen boltba/szervizbe/szaküzletbe/mittudoménmibe egy túlfeszvédőt, ahol meg tudják vizsgálni? Mert gondolom egy sima infóboltban nem tudnak hozzászólni.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudtom nekem mondani egy olyan feliratkezelő programot, amivel meg tudnám oldani, hogy az adott sorozathoz/filmhez való tökéletes időzítésű magyar és angol feliratot összerakjam egyetlen srt-be, úgy hogy két sorban egymás alatt látszódjanak a feliratok, tehát egyszerre a magyar és az angol? (ctrl c ctrl v-vel elég hosszas lenne a művelet, csak azért. :D )

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Sata power switch control eszközt, honnan lehet szerezni MO-on? Nem találok. E-bay-en, DX-en meg csak orico van, ami nagyon drága + nekem elég lenne 1-2 kapcsolós is, nem kell 4-6. Amiket néztem, pl. 2 kapcsolósak orico-ból 4K-nál kezdődik. :(

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Google Drive-ban csinálta meg tesóm a szakdolgozatához a kérdőíves kutatását. Hogyan tudná megnézni úgy az eredményeket, hogy minden kitöltött kérdőívet külön-külön mutasson, és ne egybe, összegezve, kiszázalékolva?

    Valamint, ha lementi az ember a kérdőívet, csv-be menti. Ez egybeömleszti az egészet és valami nem oké a karakterkódolással sem! Eddig ezt találtam: LINK. Ezzel a módszerrel szét lehet szedi oszlopokra az eredményeket, de karakterkódolás még probléma, az ékezetes betűk helyén nem odaillő karakterek jelennek meg, az excel súgója meg egy f-o-s, ezzel kapcsolatban nem találtam semmit.

    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #67105 üzenetére

    Már nem aktuális, megoldódott.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Vettem egy használt 2 TB-os vinyót. Használatba vétel előtt érdemes a teljes formázást rányomni?
    Az eladó egy hd tune törlés tesztet nyomott rajta végig, aztán letörölte a partíciókat és így küldte el nekem. Én általában mindent teljes formázok használatba vétel előtt, de ennek a 2 TB-nak kellene vagy 24 óra...

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Kikerült egy otthoni csoport ikon az asztalra. Nem tudom hogyan, mikor, most vettem észre. Nem lehet se letörölni, se átmozgatni, se semmit. Mi lehet ezzel kezdeni? Idegesít. :((

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy Asrock Z87M Pro4 alaplapom, és egy G3258 procim, csak IGP-t használok. A monitorom most VGA (D-sub) csatin van rákötve. Egy másik monitort akarnék rákötni, helyette, DVI-on. Nem emlékszem, nem találom, mit kell átállítani, és hol, hogy a DVI-on küldje ki a képet az IGP. Aki tud kérem segítsen.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Csupingo #103888 üzenetére

    VGA-VGA kábellel egy samsung van rákötve, 1680x1050 felbontással. Rádugtam egy HP-t ami 1280x1024-et tud, DVI-DVI kábellel. Ha lehúzom a VGA-t, akkor sem lesz kép a HP-n, hiába nyomkodom a source-t vagy az auto gombot. Azt írja hogy nincs jel. Próbáltam azt is hogy leveszem a felbontást VGA-n 1280x1024-re és utána dugom rá a HP-t, VGA-s samsungot meg lehúzom. Így sincs kép. Sőt elvileg az alaplapom támogat 3 monitort is.
    Supports Triple Monitor
    Korábban a samsung DVI-on volt használva, több mint egy éve és nem emlékszem mit kellett állítani, de tudom hogy működött.
    A képernyő felbontás menüben sem jelenik meg második képernyőként a HP.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Csupingo #103890 üzenetére

    Újraindítás nem elég, ki kell kapcsolnom?

    Érdekes egyébként, mert amíg bootol és be nem tölt, asztalig, illetve UEFI-ben párhuzamosan ugyanazt látom a HP-n, is, asztal bejön onnantól no signal a HP-n.

    UEFI-ben advanced menüben, chipset configuration-ban ennyit lehet állítani:

    Primary graphics adapter:
    - onboard (ez van beállítva)
    - PCI express
    - PCI

    PCIE1 LINK Speed:
    - Auto (ez van beállítva)
    - Gen1
    - Gen2
    - Gen3

    Share memory: maximumra véve azaz 1024MB

    IGPU Multi-Monitor:
    - enabled
    - disabled (ez van beállítva, de enabled-en ugyanez, semmit nem jelent ha engedélyezem, próbáltam)

    Render Standby:
    - enabled (ez van beállítva)
    - disabled

    "2 monitorral bekapcsolod, a win-ben is mindkettőt engedélyezed, majd csak a dvi-st teszed aktívvá, gép kikapcs, régi lehúz és talán jó lesz"
    Hol lehet engedélyezni mindkettőt? Asztalon jobb gomb, képernyő felbontás, ott a képernyőknél nem jelenik meg másodiknak a HP.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Marci112233 #103893 üzenetére

    Win 8.1 Pro x64. Win +P kombóra nem reagál semmit, nem veszi észre hogy van rákötve még egy monitor, egyik opcióval sem.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Csupingo #103896 üzenetére

    Kikapcsoltam, csak HP maradt rádugva DVI-on, bekapcs, kép addig van amig asztal be nem jön. Tehát ugyanaz.

    Azóta megpróbáltam mindenféle kombinációt. DVI-HDMI kábelen keresztül is ugyanez van a HP-val.
    Végül működésre tudtam bírni, úgy hogy VGA-VGA-val kötöm rá a HP-t a gépre, a samsungot meg DVI-DVI-al, tehát megcserélve az eseredi felálláshoz képest a kábeleket. Így működik, van kép windowsban a HP-n is, és kiterjeszteni is tudom a HP-ra az asztalt.

    Rádugtam egy raspberry pi 2-re is a HP-t a DVI-HDMI kábellel, van kép, minden OK.

    Szóval, úgy néz ki, csak a PC-mel nem hajlandó DVI csatlakozón keresztül működni. A monitor menüjében nyomtam factory resetet, annyi van beállítva hogy auto source és az elsődleges a DVI bemenet. Szóval, nem értem, miért csinálja ezt. Ez lehet egy hibája a monitornak? HP L1750 a pontos típus.

    Minden esetre, a raspi-hez lesz használva, azzal működik, így probléma megoldva. Csak nem fér a fejembe, DVI-on miért nincs kép windowsban rajta. :F

    A segítséget pedig köszönöm! :R

    (#103895) Marci112233: Nem a rendszer felől volt a gond. VGA-n rákötve a HP-t, van kép. Ezután már variálhatom hogy rádugom DVI-on a samsungot is, vagy mikor melyiket húzom le, van kép, megy mindkettő de csak akkor ha a HP van VGA-n. Ha megy a gép, HP VGA-n van rákötve, és így menet közben rádugom a samsungot DVI-on, akkor egyböl megjelenik második képernyőként, ha lehúzom meg eltűnik. Működik az asztal kiterjesztés is, sőt oda vissza, meg tudom adni melyik legyen az elsődleges monitor. Működik ahogy kell. De csak ebben a felállásban. Szóval a rendszer rendben van.
    Minden esetre a te segítségedet is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy gépe unokatesóméknak, ami szétfagy egy idő után, többnyire képhibával együtt.
    Gépfejlesztés történt, erről előzmények. Tehát került bele E8400 proci és 2x2 gb ram, ebböl 3GB-ot lát és a proci 2GHz-en megy. Nem volt vele semmi gond eddig, de felhivtak pár napja és mondták hogy kb. 3-4 hete elkezdett néha fagyogatni, aztán egyre gyakrabban, most már 10-15 percenként szétfagy.

    Megnéztem tegnap, valóban fagy, kb 10 perc alatt 3-4 weboldallal böngészés után, amikor épp bezártam volna a firefoxot (win7 x64 Prof. van a gépen).
    Így nézett ki a lefagyott állapot:

    Ezután kivettem a ramokat, majd csak az egyiket raktam vissza. Az Istennek nem bírtam szétfagyasztani, vagy fél órát próbáltam, ment 720p youtube videóval amivel nagyon küzdött az integrált vga + mellette a firefoxban megnyitottam 130 oldalt, de csak nem akart lefagyni. Ilyenkor 1 db 2GB modullal, kb. 1,84GB-ig tudtam felvinni a memória használatot. Sehol semmi képhiba.

    Jó mondom, akkor memória kivesz, másik modul berak. Ugyanezt végigjátszottam. Semmi, nem fagy, nincs képhiba.

    Megnéztem utána mindkét modult visszapakolva, megint minden működik. Mondom akkor valahogy kimozdult a memória modul egy picit és az volt a gond, ha annyi megoldotta hogy kivettem és visszaraktam.

    Hőfokok normálisak néztem aida64-el ill. van még két borda a gigabyte lapon mindkettő meleg ugyan de nem tűzforró, tehát meg lehet fogni, kb. 5 mp után kezd annyira meleg lenni érzetre hogy el kell vennem az ujjamat.

    Nagy nyugodtam megyek haza, erre 1 óra múlva írja unokatesóm hogy megint szétfagyott a gép, képhibával együtt:

    Amikor megfagy, semmire nem reagál, semmilyen bill. kombó nem segít, csak resetelni lehet.

    Mi lehet a gond?

    Nincs ötletem.
    Memóriára nem gyanakszom a fentiek miatt.
    Alaplapi integrált VGA, ha ezzel lenne gond, akkor meg szerintem folyamatosan kellene képi hibának lennie.
    HDD biztosan rendben van (1 db sata 160GB-os van benne), HDS szerint is 100/100, se gyenge se hibás szektor.
    Dedikált VGA nincs a gépben.
    Táp valami nagyon alap és régi, de eddig sem volt vele gond. Most sem gyanakszom rá, mivel ment a konfig az upgrade után, ez év februártól kb. júliusig, hibátlanul.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz pjen #107561 üzenetére

    Nem tudom, 5 hónapot ment hibátlanul upgrade óta szóval fura.
    Az alaplap elvileg max. 4GB, és max 667MHz ramokat támogat. Most van benne 2x2 GB 667MHz kingston. Max. 3GB-ot lát belőle. Én arra gondolok hogy valamiért bekavar az integrált VGA, csak azt nem értem akkor miért nem mondjuk annyival kevesebbet lát mint amennyit az integrált VGA lefog még pluszban, miért egy egész GB-al kevesebb. Ezen sehogy sem tudtam állítani BIOS-ban, upgrade-kor derült ki, hogy ez ilyen lesz (előtte 1GB ram volt a gépben).

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Xarina #107565 üzenetére

    A bios beállításait lefotóztam, amint tudom felrakom gépre a képeket és megosztom hogy lásd, mik a lehetőségek. Én már nagyon sok féle kombinációt kipróbáltam, de 2GHz fölé nem sikerült vinnem az órajelet, még ha be is áll mondjuk 2,4-re, amint elmented, és kilépsz a bios-ból, visszaugrik 2-re vagy 1,6-ra, valahogy nem akarja engedni, nem is értem.

    Próbáltam keresni valami ilyesmit én is de nem találtam rá semmit.

    Memtesztre nem nagyon van lehetőség, másik városban laknak, heti 1x 1 napot megyek haza és hát egy memtesztnek kellene 24 óra /modul. Ők meg nem értenek annyira hozzá hogy azt mondjam ezt és ezt kell csinálni, elindítani és hadd menjen.

    A fagyáshoz szerintem sincs köze.

    + daa-raa:

    Volt gigabyte lapom, nem ezt szoktam meg tőlük hogy supportednek írt procival szenvedni kell mert nem megy alapórajelet, soha nem volt olyan gondom hogy odaírják mennyi a max. memória aztán még sem vinné mert még keresgessen az ember utána a chipsetnek mert mi van ha baromságot írt a gigabyte...

    Kihúztam mindent (táp összes kábelét alaplapból, sata kábelek), majd visszadugtam, memóriákat kivettem, csak az egyik 2GB-osat raktam vissza. Most így megy a tesztelés. Bár náluk alig megy a gép, néha csak esténként. Várom a visszajelzést hogy így fagy-e, 2 GB-al.
    A 4-böl 3 GB-ot használt eddig is a gép, 2 Ghz-en ment a proci, és februártól számítva ment 5 hónapig hibátlanul, szóval ha nem tudná kezelni a 2GB-nál több memóriát akkor nem értem egyáltalán miért működött eddig hibamentesen.
    Minden esetre mint írtam most kipróbáljuk mi van akkor ha csak 2Gb van benne.
    Egyébként, a procihoz közelebbi nagyobbik borda alatt lesz akkor ha minden igaz az északi híd és benne az integrált vga. Ez annyira nem vészesen meleg, pár mp-ig tudom rajta tartani az ujjaimat.
    De az alsó, a sata portoknál lévő alacsonyabb borda, az elég meleg, azon nem tudom ott tartani az ujjaimat.
    Jobb híján így néztem meg. Aida64 alig tud 2-3 hőfokot kiolvasni, lehet túl buta a lap, vagy túl régi (10 év körüli a gép).

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem találom, hol lehet vagy kinek lehet jelezni, ha egy adásvételnél az értékelés nem működik? Valami hiba van. (A függőben lévő értékelésnél a jelentem gomb sem működik, tehát ott sem tudom jelezni.)

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák