Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laca500

    aktív tag

    Üdv skacok!

    Volna egy ilyen lapom. Kaptam hozzá egy ilyen memória kittet. Az a gondom vele, hogy bekapcsolásnál se kép se hang. Egyáltalán nem indul el. Valamit a bios-ban kellene állítani? Vagy ez a lap nem szereti ezt a típusú memóriát?
    Egy phenom 955-ös proci van benne.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Hunork #1807 üzenetére

    Szia.

    Értem.
    A felsoroltak közül melyik az alap fesz? Az 1333? A most bentlévőt (kingston hyperX blu 1600) is alapból 1333-on indítaná (auto mód), de fel lehet tenni 1600-ra és vígan ketyeg.
    Ha beteszem az A-DATA-t a bios-ig sem tudok eljutni. A lapon van egy piros kijelző, egy kis ideig pörög rajta 1-2 szám és betű, majd kezdi elölről.
    1 modullal még nem próbáltam. Van egyébként jelentősége? Csak azért kérdem, mert 1 -el úgy sem használnám. Jaaaa. Értem. Ha 1-el megy akkor lehetne venni 1 db. 4GB-s modult.

    spista222
    A bios alapon van. A legfrissebbre lett frissítve.

    Lenry
    A csipogó fent van, de meg se mukkan.
    Modul nélkül nem próbáltam,

    De amit ajánlottatok mindjárt kipróbálom

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz laca500 #1808 üzenetére

    Köszi skacok a segítséget. :R
    Megoldódott a dolog, bár fogalmam sincs, hogy mitől! :F
    Betettem az egyik modult amivel szépen elindult, majd betettem a másikat is és most így is megy. :C
    Most még arra leszek kíváncsi, hogy esetleg a 4GB kingstonnal is mennek-e. Mármint az A-data 4GB kit + a Kingston 4GB kit.
    Szerintem össze fognak akadni, de hátha. :P ;]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz BogyóBP #1816 üzenetére

    Lehet. Elképzelhető.
    Ja és még a kingstonnal sem vesztek össze. Teljesen jól megy.
    Érdekesség még. hogy az A-data egy Asrock 970 extreme4 lapban ugyanezzel a 955-ös procival sokkal gyorsabb volt. Ennyire számítana az alaplap? Pedig a 890GM exteme3-at jobbnak mondják. :F

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    Sziasztok.
    Egy 5 forintos csatlakozót keresek.
    Valaki megtudná mondani, hogy az alaplapi tüskesorra hol tudnék venni 1 db dupla csatlakozót? Arra gondolok ami a házikó kábelein szokott lenni. Pl. power kábel végén.
    Vagy hogy mi ezeknek a neve, hogy mi szerint keressek rá.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz spista222 #8587 üzenetére

    Köszi szépen! :C

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    Sziasztok.
    Egy másik topikban ugyan már kérdeztem, de itt hátha többen vagytok szakértől! :D

    Vettem egy Gígabyte GA-Z170X-UD3 lapot és egy i5-6600 procit, de lenne egy kis problémám vele. Kellene egy kis segítség.
    UEFI-ben Win 10 lett usb-s pendrive-ről telepítve.
    Win alatt minden szépen és jól működik.
    Ami gondom van vele az az, hogy boot-nál a bios 1 hosszút sípol valami hibát jelez, de végig fut és a win is szépen betölt és a lapon lévő Debug kijelző sem ír ki hibakódot.
    Úgy veszem észre, hogy az USB portokba bedugott eszközökkel van valami gondja (vagy nincs). 1 kamera, 1 egér és 1 játék konzol van csatlakoztatva. Ahogy bedugom bármelyiket, indításkor 1 hosszút sípol. És jön a csavar a dologban. Egymás után minél többet bedugok annál hosszabb a sípolás ideje. Na és, hogy még egy kicsit bonyolódjon a dolog, ha bedugom azt a pendrive-t amiről telepítve lett, akkor minden ok. lesz. Szóval nincs hosszú sípolás, jön a megszokott 1 pici kis pittyenés, ha viszont megint kihúzom, akkor újra 1 hosszút sípol.
    Valakinek van valami ötlete? A biosban esetleg kellene valamit állítani?

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz jacint78 #45801 üzenetére

    Ki kapcsoltam a fullscren logot, boot-nál a helyére csak két sort ír ki, az 1 hosszú sípolás közben.
    Az egyik a verzió számot tartalmazza a másik meg, hogy nyomjam meg a "del" vagy az "esc" billentyűt.
    Hibát nem ír ki.
    Az érdekes az, hogy ha, mielőtt ez a két sor megjelenne, nyomkodom az 'esc" billt, akkor nincs a hosszú sípolás, csak a rövid pittyenés, utána kiírja a két sort és szépen be boot-ol a win. :F

    Még azt nem értem, hogy akkor miért nem sípol amikor a telepítő pendrive-ot bedugom. Olyan mint ha arrol valami driver-t betöltene a bios. Lehetséges ez? Ennél sem mindegy, hogy hová dugom. Ha az usb2-be, akkor sípol, ha az usb3-ba akkor meg nem.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz jacint78 #45804 üzenetére

    "szerintem szimplán ne foglalkozz vele"

    Tulajdonképp én is erre gondoltam, csak bosszant, hogy egy új lap úgy mond búgos. Csinált ez még szebb dolgot is amíg nem frissítettem a biost F4-re. Azt csinálta, hogy ha a bios-ból mentés nélkül (save nélkül) léptem ki, akkor error és egy kódszám üzenettel kifagyott az egész gép, csak a resettel indult újra. Nem nagy dolog, de bosszantó. Mondjuk itt is volt egy érdekesség. Frissítettem F4-re, aztán ma reggel nézem és megint az F2 van fent. Hogy mikor és miért állt vissza, fogalmam nincs.
    Nem akarom lehúzni a Giga lapokat, de az elmúlt jó pár év alatt ez a második tőlük.
    Az elsővel is gondok voltak, de a véleményekből azt szűrtem ki, hogy ma már tök jó cuccokat gyártanak.
    Úgy látszik, akkor csak nekem nincs szerencsém velük. :F
    Ha Asust vagy Asrockot vettem, csak beszereltem, telepítettem a dolgokat és ment minden hiba és "sípolás" nélkül. Most meg ne foglalkozzam vele. Tudom, hogy nagyon újak még ezek a lapok, de akkor is. Csinálják meg normálisan.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz jacint78 #45808 üzenetére

    Van egy sanda gyanúm, hogy addig krenkelem magam, ha ez így marad, hogy a végén kicserélem. :W

    (#45809) Smktrooper

    Hopsz, most olvaslak csak.
    Ebben tudsz segíteni? Ez mit takar?
    Mármint, hogy a Gígásoknak, illetve, hogy vodeóval? Az angol nem igazán megy. Ilyet még nem csináltam sosem.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz RedCactus #45817 üzenetére

    Nem igazán tudom, hogy mi az a "ready boost" meg, hogy hol is kell azt megnézni, illetve ez csak akkor érdekes már, ha a rendszer betöltődött, de nálam csak a bios csinálja és csak akkor amikor nincs bedugva a pendrive. Pont ezért nem értem ezt az egészet. Miért "hiányol" egy olyan eszközt ami nincs is bent.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz RedCactus #45833 üzenetére

    Fogalmam sincs, hogy hogyan állt vissza a bios, ezt én is furcsálltam.
    Elrontani nem tudtam, mert a bios frissítő progija a szerverről töltötte le a legfrissebbet, és magától csinált mindent. Fent is volt egy pár napig, aztán egyszer csak azt látom, hogy vissza állt az elsőre. Valami biztos nem kerek, mert az USB csatlakozóba dugott eszközöket még mindig nem szereti, még mindig 1 hosszút sípol. Ráadásul megint előjött az a hiba is, hogy ha mentés nélkül lépek ki a bios-ból akkor ezt írja ki "BLInitialize Library Failed 0x000009a" és lefagy az egész gép, csak resettel indul újra.
    Ez mit jelent? Valaki tud infót adni erről?
    Már nagyon kezdem unni, hogy egy 1 hetes alaplappal így kell szórakozni.
    A gariztatás meg gondolom kb. 1 hónap, ha ez egyáltalán megy gariban. Majd az lesz, hogy beviszem, várok rá 1 hónapot, ők felfrissítik a biost és kész. Ez egy időre nekem is megoldotta és nem írta ki a fenti szöveget, de aztán ismét előjött. Ekkor vissza viszem megint, és ez így elfog húzódni rengeteg ideig, a gépet meg nem fogom tudni használni.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ha valakinek ilyen lapja van, Gígabyte GA-Z170X-UD3, és esetleg ilyen problémája van vele [link], akkor szóljon, mert írtam a Gigabyt support-nak és elküldték a legfrissebb bios-t (F5) ami megoldotta a problémát. Legalább is eddig. :C
    Szóval eltudom küldeni, ha esetleg kellene valakinek.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy gyors tanácsra lenne szükségem!
    Egy kollégám megvette a következő alkatrészeket.
    MSI B450 Gaming pro alaplap
    Ryzen 5 2600 proci
    2x4GB G.Skill RAM
    Asus RX 560 VGA
    Samsung 860 evo 250GB SSD
    FSP 550W táp.

    Megkért, hogy szereljem neki össze.
    Többször tettem már össze gépet, ezért nyugodt szívvel bevállaltam!
    Szombaton idehozta, vasárnap egy részét beszereltem a házikóba.
    Hétfőn délelőtt a kimaradt dolgok is a helyére kerültek, bekábeleztem és délután szépen fekúszott a Windows is.
    Felmentek a driverek, majd jött egy full memória teszt. Nem tetszett a lapnak a RAM 3200Mhz-en, de 2133-on szépen ment. Frissítettem a BIOS-t, így már a memteszt is szépen végigment 3200Mhz-en. Ma délelőtt szintén lefuttattam a tesztet és most sem volt semmi gond. Gondoltam megvagyunk, és elkezdtem egyik HDD-ről a másikra adatokat másolni. Amíg ment a másolás elmentem reggelizni. Mire visszamentem gép kikapcsolva. Gondoltam végzett és elment alvó állapotba. Bekapcsolom, elkezdett bootolni, de közben meg elkezdett füstölni is. Szó szerint elfüstölt az egész alaplap. Világított mint a karácsonyfa.
    Így még sosem jártam, de még nem is hallottam ilyenről! Szóval teljesen tanácstalan vagyok.
    A bal alsó rögzítő csavarnál izzott az egész. Egy csavar, hogy a fenében tud ilyen zárlatot okozni? Ha egyáltalán az okozta!

    Valaki járt már így? Most ez alaplap gyári hiba? Rögzítő csavarhoz hogyan kerül egyáltalán áram? Garanciáztatni lehet ezzel? Gondolom kiröhögnek ezzel és elküldenek az anyámba!

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Angel2014 #64697 üzenetére

    Szia!
    6db gyárilag be volt szerelve, a jobb oldali 3-at én tettem be.
    Szóval mind a 9 távtartó be van téve.
    Nincs alászorulva semmi, erre mindig figyelek.
    Mondjuk ki kellene venni az egész lapot, de amíg nem tudom, hogy így vigyük-e egyben be a szervizbe, hogy lássák miről is van szó és nem szarul van betéve, addig nem akarom nagyon piszkálni.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Angel2014 #64700 üzenetére

    Hát látod az lehet.
    Az a sárga csík, az ilyen világító csík lenne? Mert pl. az egyszer sem világított! Lehet, hogy ott volt a gebasz.
    Egyedül a Gaming Plusz felírat világított pirosan.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz ricsi99 #64703 üzenetére

    Hát köszi.
    Most ott áll a dolog, hogy beszélve lett a bolttal, aztán bevittük a gépet, csinált róla képet! Beszélt telefonon a szervizzel vagy a nagykerrel, akik kérték, hogy küldje át a képet emailben. Aztán ők meg majd a gyártóval beszélnek! De én sem hiszem, hogy gariban menni fog a dolog! Bár egyszer tutira azt hittem, hogy egy vga-t visszadobnak, mégis megoldódott gariban!
    Viszont ilyen kis piros alátéteket, amit említesz, nem adtak a házhoz! Itt a csavar feje volt olyan mintha alátét lenne alatta!
    Arról a részről kaphatott belőle a proci a vga vagy a ram is?

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz ricsi99 #64715 üzenetére

    Nem tudom a tápok működési elvét, a gépen épp adatmásolás ment ami közben elmentem a géptől, mikor visszamentem a gép le volt állva. Nem gondoltam, hogy ilyen jellegű probléma miatt nem ment és újra indítottam. Így utólag már sejtem, hogy a táp védelme kapcsolta le a gépet. Viszont azt nem tudom, hogy az ismételt indításkor miért nem kapcsolt le. Egy FSP 550W tápról van szó, igaz nem egy mai darab. Kb. 5 éves.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Trebron09 #64719 üzenetére

    Neked a lap melyik része égett meg?
    Nekem is be volt dugva egy pendrive az előlapi usb2-es csatiba.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Trebron09 #64750 üzenetére

    Köszi.
    Akkor az teljesen más terület.
    A fura az, hogy a gép le volt állva, semmi nem ment rajta, egyedül a házon lévő usb csatlakozók világítása ment! Aztán bekapcsoláskor meg elfüstölt a lap bal alsó sarka!

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyen vagyok a kérdésemmel!
    Az alaplapom egy MSI X470 GAMING PRO CARBON és egy Ryzen 5 2600 CPU van benne. A VGA egy MSI GTX 1060 Gamig X 6G, amit szeretnék lecserélni egy RTX 3060Ti-re, ami 4. gen PCIe csatlakozóval rendelkezik
    Az MSI oldalán azt írják, hogy az alaplapon csak 2db. PCIe 3.0 x16 slot, 1 db. PCIe 2.0 x16 slot és 2 db. PCIe 2.0 x1 slot található.
    A kérdésem az lenne, hogy letudja adni rendesen a teljesítményt az RTX 3060Ti VGA a PCIe 3.0 x16 slot-on keresztül?
    Cserélnem kell az alaplapot is?

    Előre is köszi a választ.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz DravenMoral #80370 üzenetére

    Köszi a gyors választ!

    Na akkor megint kezdhetem az agyalást.
    Az az igazság, hogy 4-5 éve ez a konfigom van, és időszerűnek láttam egy alaplap+proci+vga cserét. Kicsit mellbe vágott új AMD procik és a hozzá való alaplapok ára! Kezdtem megbarátkozni a gondolattal, sokat olvasgattam róla, és azt vettem ki, hogy nem igazán éri meg az új AMD-re váltani! (teljesítmény, ár, hőfok) Aztán jött az új ötlet. Legyen akkor intel. Itt is megjelentek az új procik és a hozzá való alaplapok. Erre meg azt írták, hogy ezek a procik mennek bele utoljára ebbe a tokozásba. Szóval egy újabb procinál megint lapot is kellene cserélnem. Megnéztem sok lapot, de alig van olyan amin legalább 6 db. sata3-as csati lenne. A legtöbbön csak 4 van, nekem meg kellene 5. Az inteles Z790-en és az AMD-s X670-n is. Aztán elkezdtem a b-s lapokat nézegetni. Úgy voltam vele, hogy egy X470-es lapot minek cserélnék b-s lapra. Viszont ha megmarad a lap, akkor meg nem tudom, hogy 100ezer+ pénzért érdemes-e belerakni egy Ryzen 5 5600X-et vagy esetleg egy ryzen 7 5800X3D-t. Talán ezek amikre érdemes lenne a csere. A Ryzen 3700x és 3800X-re nem tartom értelmét cserélni, ennyi pénzért nem hoz akkora különbséget, hogy megérje. Szóval jó kis dilemmában vagyok! :B

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Joshi #80372 üzenetére

    Szia!

    A BIOS-ban tudod állítani, itt nézd meg:
    Advanced\Onboard Devices Configuration\Led Lighting
    vagy jobb felül az AURA ON/Off-al!
    Az USB-t szintén az
    Advanced\Onboard Devices Configuration\USB Power Delivery in soft Off state

    Itt meg is nézheted:
    [ASUS ROG STRIX B550-F GAMING]

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz DravenMoral #80395 üzenetére

    Kösz szépen! :R
    Megrágom még a dolgot!

    Ja, még egy technikai kérdés!
    A boot idő irtó lassú! Olyan 25-30 másodperc.
    Bekapcs után gondolkodik 10-15 másodpercet, bejön az MSI logó és olyan bő 10 másodperc amire eléri bejelentkezési oldalt.
    Lehet ezen a BIOS-ban javítani?
    Az rémlik, egy kommentben valahol azt írták, hogy ez MSI betegség és sokáig ellenőrzi a beállításokat. De valami olyan is rémlik, hogy lehet valamit állítani kell a BIOS-ban.
    Esetleg valami ötlet? :F

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz DravenMoral #80401 üzenetére

    Köszi, átnézem ezeket a beállításokat.

    Egy Samsung NVMe 970 EVO 250GB van a gépben.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz DravenMoral #80401 üzenetére

    Köszi mégegyszer a segítséget, találtam a BIOS beállításról videót, és sikerült kb. a felére csökkenteni a boot időt. A secure boot volt a hibás, ahogy letiltottam kb. 15sec alatt feláll a rendszer.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Új hozzászólás Aktív témák