Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!
    Nem tudtam eldönteni, hogy sírjam a bajom, de talán induljunk innen az "alap"októl :)

    A bajom az, hogy egy jóideje (1-2 hónap?) a Dell Inspiron laptopom akadozik videózás és játék közben. Mivel játékra már nemnagyon használom, mióta Xbox is van, igy nem tünt fel, csak az, hogy videó nézés közben (főleg a film elején, amig "bele nem rázódik) többször megakad, akár percenként 5-6x is, 1-2 másodpercre, ezután kiszürkül a kép, és kockánként tér magához (nyilván elvesziti a szinkron frame-t, vagy ilyesmi).
    Játékoknál dettó: pl Diablo 3: megyek, és hirtelen megáll minden, még az egér is, 1-2 másodperc, és már egész máshol vagyok. Nem az a szokásos hálózati LAG, hanem inkább mintha nem követné a történéseket a kép/hang. Aztán ezt megcsinálja még többször is. De aztán van, hogy fél óráig semmi.
    Azt vettem észre, főleg olyankor csinálja, mikor valami új, addig nem használt hangot/animációt töltene be. (pl felrúgok egy hullát, amit még előtte nem tettem, vagy olyan szörny jön, amivel még addig nem találkoztam).
    De nem csak ez a játék, próbáltam Duke Nukemmel is (a régi verzió).

    A fenti okokból leszedtem egy HD Tune -t, az a Health fülön egy sorban jelez gondot:
    (c7) Interface CRC Error Count: 100 - 100 - 0 - 21140173 - attention

    Ez nemtom mit jelent.
    Új driver nem került a gépre már hónapok óta, virusirtó évek óta az Avast (próbáltam ezt is deaktiválni 10 percre, nem segített), más nincs.

    Mi lehet, milyen irányba induljak?
    (HD tune Error Scan-t is futtattam, talált 1 piros kockát)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz MineFox54 #42784 üzenetére

    CPU: 64 °C
    GPU: 59-60 °C
    HDD: 53 °C

    De csinálja ezt hideg gépnél is, meg 1 óra "hibamentesség" után is.

    Most annyit csináltam, hogy toltam pár percet Duke3D-vel (laggolt), majd áttettem az egész Duke könyvtárat a C-re (ami egy SSD), és ott nem csinálta! Nyösztettem fél órát (nem esett nehezemre :) ) , és zökkenés nélkül ment, pedig ugráltam, forogtam, lőttem, nyomtam mindent.
    Majd kipróbálom Diablo-val is (bár az nemtom mit szól hozzá, ha átmúvolom egy másik meghajtóra), de csak majd otthon.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Blue Thunder #42792 üzenetére

    Ez elég érdekes. A Sentinel azt írja, hogy 100%-os a vinyó 41 fokos, és
    A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
    Nincs szükség beavatkozásra.

    Ez főleg azért érdekes, mert a HD Tune még egy piros badsectort is talált rajta...
    Na most igy hagyom futni a Sentinelt, hátha talál valamit... Köszi a tippet! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Blue Thunder #42797 üzenetére

    Ma is futott egész nap, játszottunk Duke 3D-vel, meg Serious Sam-el (itthon vagyunk a fiammal valami rohadék hányós vírus miatt), de semmi hiba. Pedig akadozott elég rendesen mind a kettő. Aztán áttettem az SSD-re, és ott szépen futott. A HDD hőmérséklete felment 50 fölé, akkor már felkiáltójelet tett ki, hogy elkélne egy hűtés (dehát ez egy laptop, hogy hűtsem? :) )
    Naplóba se írt be semmit (ez lehet a trial miatt?)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!
    Úgy indult ma a windows (restart után), hogy CHKDSK kell.
    Egész nap elszüttyögött rajta, 2x is volt úgy, hogy másfél óráig nem írt semmit, se %-ot, se semmit, csak állt a fekete képernyő, de ráértem, hagytam, mert olvastam a neten, hogy ez normális.
    Aztán kidobott egy csomó infót, de mire előkaptam a telómat, hogy lefotózzam, elindult a win.
    Nagy nehezen előkapartam a log-ot, ezt írja:

    C:\Users\Andie>chkdsk f:
    A fájlrendszer típusa: NTFS.
    A kötet címkéje: CUCC.

    Figyelmeztetés! Az F paraméter nincs megadva.
    CHKDSK futtatása írásvédett módban

    A CHKDSK a fájlokat ellenőrzi (1. lépés / 3)...
    117760 fájlrekord feldolgozva.
    A fájlvizsgálat befejeződött.
    121 nagyfájl-rekord feldolgozva.
    0 hibásfájl-rekord feldolgozva.
    0 EA rekord feldolgozva.
    0 újraelemzési rekord feldolgozva.
    A CHKDSK az indexeket ellenőrzi (2. lépés / 3)...
    132452 indexbejegyzés feldolgozva.
    Az indexvizsgálat befejeződött.
    0 nem indexelt fájl feldolgozva.
    0 nem indexelt fájl helyreállítva.
    A CHKDSK a biztonsági leírókat ellenőrzi (3. lépés / 3)...
    117760 fájl SD/SID feldolgozva.
    A biztonsági leírók vizsgálata véget ért.
    7347 adatfájl feldolgozva.
    A CHKDSK az Usn Journalt ellenőrzi...
    100 százalék kész. (317874176 USN bájt feldolgozva, összesen: 317875216)
    317875216 USN bájt feldolgozva.
    Az Usn Journal ellenőrzése befejeződött.
    A Windows megvizsgálta a fájlrendszert, és nem talált hibát.

    771856383 KB teljes lemezterület.
    538131380 KB 108454 fájlban.
    44368 KB 7348 indexben.
    1720 KB rossz szektorban.
    517855 KB a rendszer által használva.
    65536 KB-ot foglal el a naplófájl.
    233161060 KB szabad lemezterület.

    4096 bájt foglalási egységenként.
    192964095 foglalási egység van összesen a lemezen.
    58290265 foglalási egység van a lemezen.

    Az eseménynaplóban nincs ennyi minden, csak kb a teteje, illetve vagy 50 sor, hogy milyen szektort és mennyivel tolt el. Ezt már nem másolom ide, csak ha fontos.

    Vajon miben reménykedhetek a fenti infó láttán? 1720 KB rossz szektorban... Most akkor halott ez a kb 2 éves vinyó, és gyorsan backup róla, vagy azért megy ez még egy ideig?... :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák