Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ravail

    senior tag

    válasz Apollo_21 #12001 üzenetére

    Semmi gond! Örülök, hogy tisztáztuk a félre értéseket, és konszolidáltuk a helyzetet! Sajnos, ha egy alaplap megadta magát, kicsi az esély arra, hogy feléleszthető! A közelmultban járta úgy, hogy hoztak hozzám egy Asus P5Q3 Deluxe WiFi AP alaplapot azzal, hogy rossz! Mindent kipróbáltak más alaplapon, ami benne volt, és ott megy minden hibátlanul, és így tuti, hogy ez a rossz! Majd a beszélgetés közben előadta a barátom, a lap tulajdonosa, hogy vett egy másik ugyanilyen alaplapot, és akkor derült ki, hogy a CPU is meghalt! (Akkor mégsem működött minden másban! Lehet, hogy becsapták?) Ebből a gondolatból kiindulva csináltam egy BIOS resetet, mert abban az állapotban tényleg abszolút döglött volt, amiben elhozta megmutatni. Láss csodát! Az alaplap hibátlanul elindul! Lecseréltem a régi BIOS-t az utolsó kiadottra, a lefrissebbre, teszteltük, de mindvégig hibátlan maradt! Utánna haza vitte, vissza állította az eredeti állapotot, és azóta is (május vége júliua eleje) ezt használja hibátlanul!!! Arra viszont sosem fog fény derülni, hogy a kedves segítőkész ámítástechnikus az ezért a munkáért elkért nem is csekély pénzen túl gazdagabb lett e egy hibátlan CPU-val (Qxxxx), vagy a sosem húzott, alapon működő CPU ténylegesen meghibásodott???!!! Szerintem gazdagabb lett! De a barátom rátudja a hülyeségére a tanulópénzt! Sőt most beérheti a helyette vett gyengébb CPU-val is (Exxxx)! (Persze erre azt mondja -ahogy azt ilyenkor szokták-, hogy az is elég. Arra kíváncsi vagyok, mikor jön, hogy kerítsünk egy olyant, mint a régi volt. :K )
    Na mindegy! Szóval, ha rámondják, hogy döglött, még nem biztos, hogy az. Érdemes megnézni.
    Írd meg, a pontos típusát az alaplapnak, hátha van valakinek ötlete.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák