Új hozzászólás Aktív témák

  • Colinka

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap sikerült jutányos áron hozzájutnom egy Asus Z97-A típusú alaplaphoz.
    I5 4670 proci ment bele, 2 x Kingston HyperX FURY 4GB DDR3 1600MHz memória, Chieftec 600W iARENA tápegység.
    Sajnos nehéz volt azt is elérni hogy elinduljon a masina, első indításnál felpörgött, majd nem adott képet.(Memória Led vörösen világított) Egy újraindítás utána már fel sem pörgött, csak be-kikapcsolt megállás nélkül. Teljes áramtalanítás után kis idővel sikerült 1 db memóriával elindítani a gépet. Biosba mindent felismert, rádugtam egy SSD-t win10 sikeresen elindult. A további problémám az lenne, hogy leállítás után ismét nem indul el, mintha valamit biztonsági módba tenné le az alaplapot :W . Áramtalanítás majd egy 5 perc várakozás után ismét indul. Végre sikerült elindítani 2 db rammal is, de a dual channel nem jó sajnos.
    Olvastam hogy ezek az alaplapok nagyon finnyásak a memóriára, illetve a tápra is. Próbáltam több táppal illetve rammal is de sajnos nem tudtam egy stabil állapotot létrehozni.
    Doboz nélkül kaptam, így user manual sincs hozzá.
    Valakinek valami tipp esetleg? Hogy tudnám teljesen "Nullázni" a lapot? Hátha valami tuning be van állítva.

    Köszönöm

    Üdv: Colinka

Új hozzászólás Aktív témák