Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ryan_Sanchez

    tag

    Sziasztok!

    Holnap megy a kocsi szerelőhöz, tanácsot szeretnék kérni. :)

    Van egy 1.7CDTI Astrám ( Z 17 DTL) 2006-ból.
    Első tulaja vagyok, 135e km van benne.
    A kigyulladó check engine EGR szelep hibára utal.
    Mivel cseréje elég költséges, és állítólag macerás, ezért a szerelő tisztítással próbálkozna, hogy pontosan milyen tisztítással nem tudom.
    Alapvetően nem kormol (2500-3000-ig szoktam max. kihúzatni melegen), de üresben mikor a szerelő odalépett neki ott brutális korom mennyiség jött ki.
    A diagnosztikánál túl nagy átáramlásról (vagy valami ilyesmi :D ) magyarázott, ebből arra jutottam, hogy a koxtól nem tudnak záródni a szelepek. :F

    Szerintetek egy tisztítással megoldódna a probléma, vagy mindenképp cserélni kéne az alkatrészt?
    Sajnos leginkább városban van használva (tudom, nem erre való) de nem akarom elhinni hogy ennyi kilométerrel elektronikai hibás az alkatrész.

    Pluszban olvastam EGR lefalazásról, dugózásról , ez pontosan mit jelentene, illetve megérné-e megcsináltatni?

  • Ryan_Sanchez

    tag

    Leírom hátha valakit érdekel a jövőben, a szerelő javaslatára végül pucolásra és falazásra fog sor kerülni. P0400 hibakódot dobja a műszer, ami ugyebár a kipufogógáz visszavezetésére utal. Röviden, a problémát megoldaná de nem feltétlen szükséges a csere.
    Az alkatrész ki lesz véve, megtisztítva (nem tudom pontosan hogyan, majd rákérdezek) és "lefalazva" kerül vissza. Ennek egy hátránya lesz, vissza fogja írni mindig a check engine lightot a rendszer, de neten kutakodva találtam erre egy megoldást, egy 8mm átmérőjű lyuk amivel átverik a rendszer. Persze ezzel a metódussal kis mennyiségű dzsúva visszakerül a szívásba, de valamit valamiért, inkább ne világítson az a szar.
    A káros kibocsátással meg annyit, tudom gonosz dolog de akkor az óceán járokkal is kezdjenek valamit, meg a gyárakkal stb. stb.
    Késöbb egyébként lehet cserélem, egyenlőre megpróbálom így, aztán kiderül.
    Talán a melegedésnél nem lesz marginális különbség, tudom ez nem fog kiderülni...

Új hozzászólás Aktív témák