Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t_totyo

    csendes újonc

    Sziasztok,

    ismerőst szeretnék meglepni a szülei egy laptoppal, amelyen a lakatosműhelyében folyó munkát szeretnék megtámogatni. A műhely egyedi megrendelés alapján készít pl. kapukat, korlátokat, mindenféle fémelemeket, egyszerűbb fémszerkezeteket (pl. előtetők, vasszerkezetes műhelyek, garázsok), és a napi ügymenethez kapcsolódó home office mellett ezeknek a gyártott elemeknek a főként 2D, minimálisan 3D tervezése/szakrajzok macerálása lenne a gép feladata (ha jól sejtem, ez nem a hardcore, több száz elemes tervek területe, bár nem értek hozzá, az tény). Asztali gép van/lesz mellette a "nagyüzemi" munkára, így a laptopra a mobilitása miatt lenne szükség - "terepen" ránézni a tervekre, a megrendelőnek a helyszínen megmutatni, miről is lenne szó a kivitelezéskor stb.
    Mivel soha nem használtam ehhez hasonló programokat, mint az Autocad, az lenne a kérdésem, hogy milyen felszereltségű mobil gép kellene a fenti feladatokra, illetve 150-180 ezer forintos kerettel lehet-e kapni ezért normálisan használható masinát? A 8 GB ram a minimum, ahogyan olvasgatom a dolgokat, a 2,5 GHz körüli/feletti proci szintúgy, illetve egy SSD sem árt. Az úgymond átlagos notebook i3/i5/AMD A Series (4,6,10 stb.) procik és dedikált GeForce 920MX / MX130 és Radeon 520/530 videokártyák közül/környékén van olyan, ami élhető módon képes megcsinálni a fentieket (az árakat nézve ezek férnének bele ekkora pénzmagba)?

  • t_totyo

    csendes újonc

    válasz Geresics #4362 üzenetére

    Vacilláltam, hogy melyik topicba tegyem be a kérdést először, végül azért kötöttem itt ki, mert - lévén teljesen ismeretlen előttem az összes ilyen program - először arra próbálok támpontokat keresni, hogy milyen erős hardver az, amit keresnem kell, vagy egyáltalán létezik-e ennyiért olyan, ami megbírkózik a kívánalmakkal. Gondoltam aki használja, az van a legjobban képben, mennyi vasat eszik meg egy ilyen progi, mi az, amin elfogadhatóan eldöcög. Az említett árban nagyjából a fent említett procik/ramok/dedikált kártyák játszanak, SSD és 8Gb ram társaságában, bármelyik gyártót is nézem, és az általad leírtak alapján ("régi" i3, integrált vga = használható) elviekben ezek is hozzák azt, amit keresek, így most már "csak" a legjobb ajánlatot kell megtalálni. Köszönöm az infot, így most már tudok kutakodni a konkrét típusok között (azokkal meg adott esetben a másik topic tagjait zargatni)! :R

    [ Szerkesztve ]

  • t_totyo

    csendes újonc

    válasz tom956ster #4364 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, így már sokkal biztosabban tudok nézelődni. A keretet tartva amúgy valószínűleg egy i3 2.7GHz/8 GB DDR4 2133 MHz Ram/120 GB SSD/dedikált Geforce MX130 2GB konfig fog beleférni, mint legkiegyensúlyozottabb versenyző.

    Köszi még1x mindenkinek! :R

Új hozzászólás Aktív témák