Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz nofi #4034 üzenetére

    Szia!

    1. Archicad alaprajzot kaptam és csak akkor látom a teljes alaprajzot ha a mappában lévő "shx" file-t is látja a CAD. Össze lehet ezt vonni a dwg rajzzal, hogy ne kelljen mindig ezt az "shx" file-t is küldenem mellé?

    Az SHX alak az általában Shape szöveg, amit az AutoCAD automatikusan helyettesít ha nem találja, kivéve ha úgy állítottad be hogy állandóan ki kelljen tallózni. Miután megnyitottad a rajzot, állítsd át a felirat stílusok alatt a betűtípust más, AutoCAD alatt használt típusra, és mentsd el a rajzot. Van erre LISP is a neten, pl:

    (defun C:RSHX ()
    (vl-load-com)
    (vlax-for item
    (vla-get-textstyles
    (vla-get-ActiveDocument (vlax-get-acad-object))
    )
    (if
    (not
    (vl-filename-extension (setq fname (vla-get-fontfile item)))
    )
    (setq fname (strcat fname ".shx"))
    )
    (cond ((findfile fname) nil)
    ((findfile (strcat (getenv "WINDIR") "\\FONTS\\" fname))
    nil
    )
    (t
    (vla-put-fontfile item "simplex.shx")
    (princ "\nChange ")
    (princ fname)
    (princ " on simplex.shx")
    )
    )
    )
    (princ)
    )
    (princ "\nRSHX , purge unreferenced shape files")

    Ezt bemásolod egy txt fájlba és átnevezed .lsp -re. Betöltése az appload vagy alktölt paranccsal történik, indítása pedig az RSHX paranccsal. Ez átállítja az összes betűtípust simplex.shx-re, egyszerre az összes feliratstílusban.
    A program lefutása után egy regen paranccsal láthatod az eredményét.

    2. Van egy 3D elemem. Van lehetőség egy adott nézetét 2D elemként használni, vagy minden esetben törölgetnem kell a térbeli vonalait? Olvastam egy pluginről, ami kvázi nézeti síkba hozza a kívánt 3D objektumot, de hátha van már beépített egyszerűbb megoldás.

    Nem használom a 3D részét, valaki biztos tudja.

    3. Lehet sima vonalakat vonalláncként definiáltatni utólag?

    vledit parancs
    futtatás után T gomb (több kijelölése) majd kiválasztod a vonalakat, rákérdez hogy átalakítsa -e vonallánccá, azt elfogadod, és egyesítheted is, ha úgy tetszik.

    4. Van lehetőség arra, hogy egyszerre az összes szöveg tulajdonságait egyszerre változtassam (betűtípus, méret, stb.) azon kívül, hogy egyenként kijelölöm a rajzon az összeset?

    Az összes szöveg kijelölése után a tulajdonság panelen azonos stílust állítasz be, és azt a stílusszerkesztőben állíthatod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák