Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    Első benyomások as Asus EAH6870 CF-ről:
    A doboz hatalmas, és van benne egy hatalmas üres rész, ami egy külön erre a célra odahajtogatott karton elem tölt ki. Ez aztán a környezettudatosság! :C
    A kártya mérete, ugyanakkora, mit az 5870-esem volt. Viszont kívül nem műanyag, hanem alu, így az is hőleadó felület, szuper hűtés!
    A 10.9.es Catalyst kiírja, hogy nem támogatja a kártyát.
    Felraktam a 10.10-et szétesett a kép. Megnéztem a Catalystban bekapcsolva maradt (uninstall majd install után) az Overdrive az 5870-es alapórajeleivel! Hopp. Kikapcs, majd a kártya tökéletes.
    Aztán kipróbáltam a DVD-n adott asus drivert, rátelepítettem a netesre, egyszerűbb volt a telepítés, majd kikapcsolta és bekapcsolta a monitort és láthatóan szebb lett a kép!!
    Ok, működik 1db, jön a 2db CF-ben (többet nem is fogsz összekötni, mert ugye ezeken már csak egyetlen CF csati van):
    Furmark 1920x1080 (Displacement mapping: ON, többi extra: OFF):
    1db: 15fps átlag, max 79Celsius
    2db: 30fps átlag, max 79Celsius mind2 kártyán (multi GPU módban)
    És meg kell, hogy jegyezzem, hogy a szőrök szemmel szebbek, egymástól jobban elkülöníthetőek, mint az 5870-esnél. Ezt én sem értem, hogy miért.
    Aztán a legelső futtatás 3dMark Vantage eredménye:

    Játékok, amiket eddig próbáltam:
    Medal of Honor 2010 Multiplayer minden maxon, 1920x1080: 5870:35fps 6870CF:45fps
    Ez kb átlag, FRAPS-sal néztem csak játék közben, semmi bench. A minimum fps 5-10-zel nőhetett, egy egy pillanatra esett 30 alá a Crossfirenél. Ez már élvezetesen játszható, de be kell valljam, egy kicsit többet vártam.
    GTA4: nem működik sehogy a Catalyst 10.10-zel. Szaggat, villódzik, kilép, kifagy. Minden ami hibát csak el tudsz képzelni. Reméljük, hamar kijön hozzá valami patch (ha tudtok róla, plz PÜ).
    Egyenlőre ennyi, remélem a hétvégén lesz még időm játszani, akkor megosztom majd az új élményeimet!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák